خانه / خبر / آخرین تحریم آمریکا علیه ایران از دوشنبه اجرایی می‌شود

آخرین تحریم آمریکا علیه ایران از دوشنبه اجرایی می‌شود

روزنامه وال‌ استریت ژورنال گزارش داد: تحریم‌های آمریکا علیه ایران که در ماه ژانویه امضا شد و در ماه ژوئن از طریق تصمیم اجرایی گسترش یافت از روز دوشنبه به اجرا در می‌آید.

ایران بها – به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این روزنامه آمریکایی افزود: این تحریم‌ها درست چند هفته بعد از انتخابات اخیر ریاست جمهوری ایران بر طیف گسترده‌ای از منافع مربوط به اقتصاد ایران تاثیر خواهد گذاشت.

تحریم, تحریم‌, تحریم‌های اقتصادی, تحریم های جدید آمریکا علیه ایران, تحریمهای جدید علیه ایران, آمریکا, ایالات متحده آمریکا, رابطه ایران و آمریکا, مذاکره با آمریکا, وزیر امور خارجه آمریکا, شورای امنیت ملی آمریکا, آخرین اخبار ایران, ایران, جمهوری اسلامی ایران, دولت ایران, دولت جمهوری اسلامی ایران, ایران بها – آخرین رویدادهای ایران و جهان, ایران اسلامی, اسلام ایرانی, حمله به ایراناین قانون که به عنوان بخشی از قانون ملی سالانه دفاعی آمریکا و در ماه ژانویه امضا شد بخش‌های انرژی، کشتیرانی و کشتی‌سازی را هدف می‌گیرد و فروش‌، تامین و انتقال کالا یا خدمات مهم توسط شرکت‌های غیرآمریکایی را ممنوع می‌کند.

این قانون هم چنین تجارت با ایران در زمینه فلزات گران‌بها، گرانیت، آلومینیوم و فولاد و نرم‌افزارهای صنعتی را محدود می‌کند و حتی از این هم فراتر می‌رود و ریال ایران را هدف می‌گیرد و به آمریکا اجازه می‌دهد موسسات مالی خارجی که تبادلاتی قابل توجه با این ارز را داشته باشند،‌ تحریم کند.

این قانون هم‌چنین به تحریم آن‌هایی می‌پردازد که به فروش، تامین یا انتقال کالا یا خدمات مربوط به ساخت خودروهای سبک و سنگین به ایران اقدام کنند. این تحریم‌های مربوط به بخش خودرو هم‌چنین موسسات مالی خارجی را هدف می‌گیرد.

به گزارش ایسنا، آمریکا که در سه دهه گذشته با اعمال تحریم‌های مختلف دشمنی‌اش را با ملت ایران به اثبات رسانده است، سعی دارد با تضعیف اقتصاد ایران به اهداف خود دست یابد اما به اذعان کارشناسان و براساس گزارش‌های رسمی موسسات آمریکایی در رسیدن به هدفش به وسیله تحریم‌ها ناکام مانده است.

همچنین ببینید

با پول بابک زنجانی چه‌کارهایی می‌توان کرد؟

با پول مورد ادعاییِ زنجانی می‌توان یک سال کشور را اداره کرد یا دو سال …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً پاسخ معادله زیر را واردکنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.