پیج اینستاگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال سروش عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال تلگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادی
خانه / مسکن / آیا اجاره‌بها مسکن در زمستان ارزان می‌شود؟

آیا اجاره‌بها مسکن در زمستان ارزان می‌شود؟

ارزیابی مشاوران املاک از یک پیش‌بینی مسکنی/آیا اجاره‌بها مسکن در زمستان ارزان می‌شود؟ اقتصادنیوز نوشت: درباره صحبت‌های رئیس اتحادیه مشاوران املاک، در رابطه با کاهش ۱۰درصدی نرخ اجاره‌بها در روزهای پایانی امسال، برخی از مشاوران املاک در نقاط مختلف شهر تهران، نظرات خود را بیان کرده‌اند.

چند روز گذشته، حسام عقبایی بیان کرد که بازار اجاره مسکن تا پایان سال آرام خواهد بود و در اوایل زمستان با توجه به اینکه معمولاً با کاهش نقل و انتقال و به عبارتی کاهش تقاضا و افزایش عرضه مواجه‌ایم، کاهش ۱۰درصدی اجاره‌بها را خواهیم داشت.

اما آیا نظر فعالان بازار نیز اینگونه است؟ برخی از مشاوران املاک نظرات خود را در این باره بیان کرده‌اند.

مشاور املاک در مرکز تهران  گفت: حدود ۳۰ سال است که من در این کار هستم و تقریباً هر سال از کاهش نرخ اجاره‌بها صحبت می‌شود و موضوع این است که اتحادیه دوست دارد که نرخ‌ها را پایین بیاورد، اما وقتی شخصی خودش حاضر می‌شود که با نرخی بالاتر از قیمت واقعی خانه‌ای را اجاره کند، کسی نمی‌تواند حرفی بزند، بنابراین به طور قطع می‌توانم بگویم که این کاهش نرخ اجاره‌بها عملی نخواهد شد.

یکی از مشاوران املاک در شرق تهران نیز بیان کرد: امیدوارم که این کاهش اتفاق بیفتد، اما بعید می‌دانم، زیرا ملک برای مردم است و هیچ کسی نمی‌تواند آنها را مجبور کند که با قیمت پایین‌ترین ملک‌شان را اجاره دهند، مگر اینکه قانون خاصی بگذارند که مردم مجبور به اطاعت از آن باشند.

مشاور املاک دیگری در جنوب تهران بیان کرد: امیدوارم کاهش ۱۰درصدی نرخ اجاره اتفاق بیفتد، اما در مورد این موضوع ما هیچ چیزی از جانب مالکان نشنیده‌ایم و تا آنها نرخ را پایین‌تر نیاورند این اتفاق نخواهد افتاد و فقط اعلام کردن این موضوع فایده‌ای ندارد.

یکی از مشاوران در شمال تهران نیز بیان کرد: ما هم چیزهایی در رابطه با این قضیه شنیده‌ایم، البته قرار است که نرخ اجاره‌بهای منازل مسکونی پایین آمده و املاک تجاری نیز بالا رود، البته به نظر من بالا رفتن نرخ‌ها بسیار راحت‌تر از پایین آوردن آنهاست و فکر نمی‌کنم که کاهش ۱۰‌درصدی امکان‌پذیر باشد.

همچنین ببینید

معاملات مسکن قفل شد! افزایش قیمت رونق را پس زد

نایب رئیس اول اتحادیه املاک کشور از قفل شدن معاملات مسکن به دلیل قیمت‌های نامتعارف …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *