پیج اینستاگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال سروش عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال تلگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادی
خانه / آمار / ارزان‌ترین و گران‌ترین خانه های تهران در بازار اجاره (+جدول)

ارزان‌ترین و گران‌ترین خانه های تهران در بازار اجاره (+جدول)

ایران بها – کمترین درصد تغییر متوسط اجاره‌بها به اضافه ۳ درصد ودیعه برای هر متر مربع در پاییز ۹۲ نسبت به تابستان ۹۲ به منطقه ۱۲ تعلق دارد زیرا درصد تغییر ۳/۰ درصد است.
اجارهX اجاره مسکنX اجاره بهاX لیست اجاره بهاX اجاره بها در مناطق مختلف تهرانX اجاره بها در تهرانX اجاره بهای مسکن در تهرانX اجاره بها مسکنX پیش بینی بازار اجاره بهاX وضعیت بازار اجاره مسکن + آخرین قیمت هاX افزايش قيمت اجاره‌بها در سال 93 ؟X اجاره بهای مغازهX نرخ اجاره بهای مغازهX نرخ اجارهدنیای اقتصاد نوشت ۸۹ هزار و ۹۷۴ تومان بیشترین مبلغ اجاره بهای ماهانه به علاوه ۳ درصد ودیعه پرداختی در پاییز ۹۲ برای اجاره یک متر مربع زیر بنای مسکونی در منطقه یک تهران و همچنین ۲ هزار و ۲۵۰ تومان کمترین مبلغ اجاره بهای ماهانه به علاوه ۳ درصد ودیعه پرداختی در پاییز ۹۲ برای اجاره یک متر مربع زیربنای مسکونی در منطقه ۲۰ تهران از سوی مرکز آمار اعلام شده است.

این ارقام نشان می‌دهد سال گذشته بیشترین اجاره‌بهای ماهانه یک آپارتمان مسکونی در منطقه یک معادل ۸ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان و کمترین نرخ اجاره نیز ۲۲۵ هزار تومان بوده است.

متوسط اجاره‌بها به اضافه ۳ درصد ودیعه پرداختی برای اجاره یک متر مربع در منطقه یک در پاییز ۹۲، معادل ۲۸ هزار و ۲۴۰ تومان بوده است که منطقه یک نسبت به سایر مناطق دیگر از بالاترین «رقم متوسط» برخوردار است، همچنین متوسط اجاره‌بها در منطقه ۱۹ نیز از متوسط اجاره‌بها در سایر نقاط دیگر شهر کمتر بوده و در سطح ۹ هزار و ۲۵ تومان بوده است.

بر اساس اطلاعات اعلام شده از سوی مرکز آمار، بیشترین درصد تغییر متوسط اجاره‌بها به اضافه ۳ درصد ودیعه در ازای هر متر مربع در پاییز ۹۲ در مقایسه با پاییز ۹۱ به منطقه ۳ تعلق دارد، زیرا اجاره‌بها به میزان ۲/۲۷ درصد افزایش پیدا کرده است و علاوه‌بر این کمترین میزان تغییر متوسط اجاره‌بها به اضافه ۳ درصد ودیعه در ازای هر متر مربع در پاییز ۹۲ در مقایسه با پاییز ۹۱ به منطقه ۱۸ مربوط می‌شود، چراکه اجاره‌بها در این منطقه حدود ۵/۱۲ درصد افزایش یافته است.

به این ترتیب در پاییز سال گذشته، در همه مناطق شهر اجاره‌بها رشد داشته است. از طرف دیگر مرکز آمار به مقایسه نرخ اجاره‌بها به علاوه ۳ درصد ودیعه برای هر متر مربع در پاییز و تابستان ۹۲ پرداخته که کمترین و بیشترین تغییر به این شرح است:

کمترین درصد تغییر متوسط اجاره‌بها به اضافه ۳ درصد ودیعه برای هر متر مربع در پاییز ۹۲ نسبت به تابستان ۹۲ به منطقه ۱۲ تعلق دارد زیرا درصد تغییر ۳/۰ درصد است.

از سوی دیگر بیشترین درصد تغییر متوسط اجاره بها به اضافه ۳ درصد ودیعه برای هر متر مربع در پاییز ۹۲ نسبت به تابستان ۹۲ به منطقه ۷ مربوط می‌شود. ۴ درصد میزان افزایش اجاره‌بها طی این مدت محاسبه شده است.

همچنین کلیه مناطقی که نرخ اجاره بهای آنها به علاوه ۳ درصد ودیعه برای هر متر مربع کمتر از ۳۰ هزار تومان اعلام شده است به مناطق ۱۵ تا ۲۰ و همچنین به منطقه‌های ۲۲ و ۷ مربوط می‌شود.

در حال حاضر آخرین گزارش رسمی مرکز آمار درباره اجاره‌بها به فصل پاییز سال گذشته مربوط می‌شود و هنوز نرخ‌های زمستان را اعلام نکرده است.

همچنین ببینید

تورم افزایشی شد ، گرانی های بیشتر در راه است؟

نگاهی به آمارهای تورم تولید کننده در پایان سال ۹۶ نشان میدهد، با افزایش این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *