خانه / بانک و بیمه / اطلاعیه بانک مرکزی درباره نرخ سود

اطلاعیه بانک مرکزی درباره نرخ سود

ایران بها – بانک مرکزی در اطلاعیه ای اعلام کرد: بر اساس توافق جدید بانک ها درباره نرخ سود سپرده های بانکی، نرخ های جدید از شنبه ۱۳ اردیبهشت ماه در کلیه شعب بانک ها و موسسات اعتباری به اجرا در خواهد آمد.

به گزارش خبرنگار مهر بانک مرکزی در اطلاعیه ای درباره تصمیمات جدید بانک ها درباره نرخ سود اعلام کرد: بدینوسیله به آگاهی هموطنان عزیز می رساند پیرو تفاهم و تصمیم متخذه در مورد ساماندهی نرخ سود سپرده های بانکی از روز شنبه مورخ ۹۳٫۰۲٫۱۳ نرخ های جدید سود سپرده ها در کلیه شعب بانک ها و موسسات اعتباری به طور هماهنگ به مورد اجرا گذاشته می شود.

کلیه بانک ها و موسسات اعتباری مکلفند قبل از ارائه هرگونه محصول یا ابزار جدید که به منظور جذب سپرده معرفی می شود، مراتب را با توضیح مشخصات کامل آن قبلا به تایید این بانک برسانند.

همانطور که پیش تر اعلام شده است، موسساتی که خارج از نظارت بانک مرکزی به صورت آشکار یا پنهان نسبت به اعلام نرخ هایی بالاتر از نرخ های سود اعلام شده اقدام کنند، مخاطرات پیش بینی نشده ای را متوجه سپرده گذاران خواهند کرد.

لذا از هموطنان ارجمند درخواست می شود ضمن حفظ هوشمندی،‌ فریب این قبیل تبلیغات را نخورده و منابع مالی خود را با مخاطره مواجه نکنند. بدیهی است بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در صورت مشاهده هرگونه اقدام خلاف تصمیمات متخذه و یا هرگونه فعالیت غیرمجاز با متخلفین طبق مقررات برخورد قانونی لازم را معمول خواهد داشت.

همچنین ببینید

محاکمه رضا ضراب در منهتن نیویورک

تسنیم نوشت: «رضا ضراب» تاجر ایرانی مقیم ترکیه و شریک «بابک زنجانی» متهم اصلی «پرونده …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً پاسخ معادله زیر را واردکنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.