خانه / بین الملل / اعزام هیئت‌های تجاری ایران در سال‌های ۹۳ و ۹۴ به دنیا

اعزام هیئت‌های تجاری ایران در سال‌های ۹۳ و ۹۴ به دنیا

مدیرکل دفتر امور تجارت سازمان توسعه تجارت از برنامه دولت یازدهم برای اعزام هیئت های تجاری متعدد در سال های ۹۳ و ۹۴ خبر داد و گفت: ایران تاکنون میزبان ۲۰ تا ۳۰ هیئت تجاری از فرانسه، آلمان، اسپانیا و بلژیک بوده است.

به گزارش خبرنگار مهر، مهرداد جلالی پور در نشست نمایشگاه داران آلمانی با فعالان اقتصادی ایران با بیان اینکه ایران دارای ۳۰ سایت نمایشگاهی است گفت: بزرگترین سایت های نمایشگاهی ایران در تهران، تبریز، شیراز، مشهد و اصفهان قرار دارند که با رعایت استانداردهای بین‌المللی در این سایت ها بالغ بر ۴۰۰ عنوان نمایشگاهی برگزار می‌شود .

مدیرکل دفتر امور تجارت سازمان توسعه تجارت افزود: ۶۰ عنوان نمایشگاه سالانه در تهران برگزار می شود که ده عنوان آن، گواهی سازمان جهانی نمایشگاه ها را دارد.

وی تصریح کرد: ایران در میان بازار ۴۰۰ میلیون نفری منطقه قرار گرفته است و علاوه بر پتانسیل های تولیدی و حضور برندهای معتبر نمایشگاهی در نمایشگاه های ایران، این فرصت برای منطقه ایجاد می شود که از این مسیر بهتر استفاده کند.

مدیرکل دفتر امور تجارت سازمان توسعه تجارت با اعلام اینکه پیرو مراجعات نهادهای بین المللی برگزار کننده نمایشگاه، ایران به دنبال برگزاری نمایشگاههای مشترک  با کشورهای مختلف دنیا است.

وی خاطرنشان کرد: ایران علاوه بر حضور در بازار آلمان و بازارهاي فرامنطقه اي و تعاملات بين المللي، بنا دارد تا در سال های ۹۳ و ۹۴، با همکاری اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ایران هیئت هایی را به کشورهای مختلف اعزام کند تا از نزديک علاوه بر آشنايي با روند نمايشگاهداري به تحقيق و بازاريابي نيز اقدام کنند.

به گفته جلالی پور، در این راستا ایران تاکنون میزبان ۲۰ تا ۳۰ هیئت تجاری از فرانسه، آلمان، اسپانیا و بلژیک بوده است.

وی افزود:‌ فناوري، خطوط کارخانجات، ابزار آلات و دستگاه ها از صادرات آلمان به ايران و مواد اوليه پتروشيمي، محصولات سنتي مانند فرش، پسته، صنايع دستي و خشکبار از صادرات ايران به آلمان است و بنا داريم با استفاده از تجربه نمايشگاه داري در آلمان جايگاه نمايشگاه در ايران را ارتقاء دهيم.

این مقام مسئول در سازمان توسعه تجارت ایران اضافه کرد: قصد داريم ايران را قطب نمايشگاهي منطقه کنيم زيرا بزرگترين غرفه در دنيا را در حوزه فرش دستي داريم و فرش ماشيني ما نيز در کنار آن داراي جايگاه ويژه اي است که نشان مي دهد که صنعت نساجي ما آنچنان پيشرفت کرده است و مي تواند در برترين نمايشگاه بين المللي حضور یابد.

در ادامه این نشست، بلارف هایده؛ مدیرکل امور بین الملل شرکت نمایشگاه های بین المللی کلن گفت:‌ برگزاری نمایشگاه های دو جانبه میان ایران و آلمان برای گسترش روابط تجاری میان دو کشور بسیار مهم است و دو کشور از این طریق می توانند به بازارهای یکدیگر دسترسی داشته باشند.

بلارف هایده افزود: از طرف شرکت نمایشگاه های کلن اعلام می کنم که هیچ مشکلی برای ارتقاء روابط تجاری با ایران وجود ندارد زیرا ایران برای مابسیار مهم است و ما منتظر غرفه داران ایرانی در آلمان هستیم.

وی گفت: بسیاری از محصولات ایرانی مانند آجیل، پسته، زعفران و کشمش، بیسکوئیت، شکلات و بازی های رایانه ای در نمایشگاه بین المللی کلن می تواند عرضه شود و طرفداران بسیاری دارد.

همچنین باربارا مابروک، مدیر طرح نمایشگاه بین المللی برلین نیز افزود:‌ برای افزایش حجم مبادلات تجاری و حضور فعالان اقتصادی ایران در نمایشگاه های آلمان به ویژه برلین همه امکانات را فراهم می کنیم.

وی گفت: زعفران، مهم ترین محصول ایرانی است که می تواند در نمایشگاه برلین که در حوزه کشاورزی است عرضه شود. مابروک تصریح کرد: صنعت گردشگری در نمایشگاه ITB، صنعت الکترونیک ایران در نمایشگاه ایفا و صنعت ساختمانی ایران می تواند در نمایشگاه بائوتک برلین عرضه شود

همچنین ببینید

استقبال جهانی از اجرایی شدن برجام/ رویدادی تاریخی در دیپلماسی

شخصیت های سیاسی و مقامات کشورهای مختلف از اجرای برجام بعد از نشست مشترک ظریف …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً پاسخ معادله زیر را واردکنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.