پیج اینستاگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال سروش عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال تلگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادی
خانه / خبر / افزایش حق خواروبار و مسکن بازنشستگان تامین اجتماعی

افزایش حق خواروبار و مسکن بازنشستگان تامین اجتماعی

ایران بها – مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی از افزایش ۴۰ هزار تومانی حق خواروبار و مسکن بازنشستگان و مستمری بگیران تحت پوشش این سازمان پس از ۱۲ سال خبر داد.

به گزارش ایسنا، دکترسید تقی نوربخش، زمان واریز حق خواروبار و مسکن بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی را فروردین امسال، همراه با متمم افزایش حقوق ۲۵ درصدی آنان دانست.

وی همچنین گفت: حق سنوات بازنشستگان نیز حدودا ۱۰ برابر شده است و به افرادی که بیش از ۲۰ سال سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند، به میزان هر سال، ۵ هزار ریال پرداخت می‌شود.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، بودجه سال ۹۳ این سازمان را بالغ بر ۴۵ هزار میلیارد تومان دانست و افزود: از این میزان اعتبار حدود ۱۱ هزار میلیارد تومان برای بخش درمان، ۲۹ هزار میلیارد برای پرداخت مستمری و مابقی نیز برای طرحهای عمرانی و سایر هزینه های تامین اجتماعی هزینه می شود.

نوربخش گفت: ۱۲۰ میلیارد تومان برای مسکن، وام ازدواج و وام تحصیلی در بودجه سازمان برای مستمری‌بگیران مصوب خواهد شد که پس از تدوین آئین نامه‌های آن در خدمت مستمری بگیران و بیمه شدگان قرار خواهد گرفت.

وی در خصوص سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در حوزه سلامت تصریح کرد: سازمان تامین اجتماعی مشمول همه ۱۴ بند این سیاست‌هاست و یک ستاد اجرایی برای تبیین و عملیاتی کردن آن با حضور کارشناسان در سازمان ایجاد شده است.

نوربخش گفت: این سیاست‌ها می‌تواند مبنای برنامه‌های پنج ساله ششم قرار گیرد.

 

همچنین ببینید

خلاصه چهارمين نشست دانش اقتصاد توسعه

ايران در دام كودكي توسعه افتاده است بايد براي ٢ نسل كمربندها را سفت كنيم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً پاسخ معادله زیر را واردکنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.