پیج اینستاگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال سروش عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال تلگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادی
خانه / آمار / افزایش قیمت انواع خودرو در بازار

افزایش قیمت انواع خودرو در بازار

ایران بها – رییس اتحادیه مشاورین خودرو زنجان با اشاره به افزایش سرسام‌آور قیمت انواع خودرو داخلی و خارجی، معتقد است: احتمال افزایش دوباره قیمت‌ها وجود دارد.

محرمعلی قنبری در گفت‌وگو باایسنا، با بیان این مطلب، اظهار کرد: در دو ماه گذشته شاهد افزایش حداقل دو میلیون تومانی قیمت انواع خودرو تولید داخل هستیم و این روند احتمالاً ادامه داشته باشد.

وی تصریح ‌کرد: یکی از مواردی که باید به آن اذعان داشت افزایش قیمت خودروهای وارداتی است که در برخی مدل‌ها شاهد افزایش ۲۰ میلیون تومانی نیز هستیم که باید با برنامه‌ریزی لازم، بازار خودرو سامان یابد.

این فعال صنفی با اشاره به اینکه تزریق قطره‌چکانی خودرو به بازار از سوی شرکت‌های خودروساز، یکی از دلایل این افزایش قیمت‌ها است، افزود: با ورود مناسب خودرو تولید داخل به بازار، قطعاً قیمت‌ها تعادل می‌یابد، اما آنچه که در حال حاضر شاهد آن هستیم خلاف این اتفاق است.

قنبری با بیان اینکه علی‌رغم افزایش قیمت‌ها رکودی در بازار مشاهده نمی‌شود، خاطرنشان ‌کرد: این رونق ادامه‌دار خواهد بود، ولی باید راه‌کاری نیز اندیشیده شود تا تولید و بازار هم‌سو با هم حرکت کند تا ثبات در بازار را شاهد بود و التهاب موجود ار بین برود.

وی، یکی از راه‌کارها را افزایش ورود خودروهای تولید داخل به بازار دانست و افزود: با این کار بسیاری از مشکلات برطرف خواهد شد.

همچنین ببینید

اثرات نرخ غیر واقعی دلار و سوبسید دلار چیست؟

اثرات نرخ غیر واقعی دلار و سوبسید دلار چیست؟

قربانیان نرخ غیرواقعی دلار – روزنامه دنیای اقتصاد در شماره چهارشنبه ۱۸ آذر در سرمقاله …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً پاسخ معادله زیر را واردکنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.