خانه / آخرین قیمت / افزایش قیمت خودرو در بازار آزاد

افزایش قیمت خودرو در بازار آزاد

ایران بها – به دنبال رشد دو درصدی مالیات بر ارزش افزوده قیمت خودروها در بازار آزاد نیز دو درصد افزایش یافته است.
به طور معمول دو ماهه ابتدایی هر سال دوران رکود شدید و تعطیلی نسبی بازار خودرو است به‌گونه‌ای که به دلیل کاهش شدید تعداد مشتریان قیمت خودروها در این دوران نسبت به قیمت‌های اسفند ماه سال قبل کاهش می‌یابد. با اینکه انتظار می‌رفت با آغاز سال ۹۳ و تشدید رکود بازار خودرو قیمت این محصولات کاهش یابد اما رشد دو درصدی مالیات بر ارزش افزوده از ۶ به ۸ درصد در سال جدید رشد دو درصدی قیمت خودروهای داخلی در بازار آزاد را به دنبال داشته است.

ایران بها افزایش قیمت خودروهای پرتیراژX افزایش قیمت خودرو در بازار راکد !X افزایش قیمت خودرو در بازارX افزایش قیمت خودروX هشدار خاموش برای افزایش قیمت خودروX هشدار برای افزایش قیمت خودروX افزایش قیمت خودروسازان در بازار راکد خودروX فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها و افزایش قیمت خودروX ایران بها - افزایش قیمت خودروسازان در بازار راکد خودروX افزایش قیمت خودرو در سال آیندهX افزایش قیمت خودرو در سال 93X افزایش قیمت خودروهای داخلیX افزایش قیمت خودرو داخلیX افزایش قیمت خودروهاX افزایش قیمت خودرو وارداتیX افزایش قیمت خودروهای وارداتیX افزایش قیمت خودرو پرایداین در حالی است که از ابتدای امسال شرکتهای خودروساز نیز قیمت محصولات خود را با توجه به رشد دو درصدی مالیات بر ارزش افزوده معادل دو درصد افزایش داده‌اند و البته در آینده نیز اعلام نرخ‌های جدید بیمه شخص ثالث خودروها و هزینه‌های شماره‌گذاری باعث رشد مجدد قیمت‌ها خواهد شد. در این میان در همین بازار راکد فروردین ماه که به قول فعالان بازار خودرو تعداد مشتریان در این بازار بسیار کم است قیمت مدل ۹۳ خودروها رشد حدودا دو درصدی را تجربه کرده است به‌گونه‌ای که به عنوان مثال قیمت تیبا از حدود ۲۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان در اسفند ماه سال گذشته به ۲۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسیده است.

قیمت ۲۰۶ تیپ ۵ نیز از ۳۸ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان به ۳۹ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان افزایش یافته است. قیمت خودروی تندر ۹۰ E2 (فول) نیز از حدود ۳۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان اسفند ماه به ۳۷ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسیده است. البته پلاک این خودرو ۹۲ بوده و مدل ۹۳ آن هنوز وارد بازار نشده است.

همچنین ببینید

کاهش نرخ سود بانکی و پایین آمدن تورم باعث رونق می شود؟

نرخ سود بالا تنها علت بروز تنگنای مالی نیست «اگر در بلندمدت نرخ تورم نقطه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً پاسخ معادله زیر را واردکنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.