خانه / خودرو / افزایش قیمت در بازار خودرو

افزایش قیمت در بازار خودرو

ایران بها – به‌دنبال رشد دو درصدی مالیات بر ارزش افزوده قیمت خودروها در بازار آزاد نیز دو درصد افزایش یافته است.
به‌طور معمول دو ماهه ابتدایی هر سال دوران رکود شدید و تعطیلی نسبی بازار خودرو است به‌گونه‌ای که به‌دلیل کاهش شدید تعداد مشتریان قیمت خودروها در این دوران نسبت به قیمت‌های اسفند ماه سال قبل کاهش می‌یابد.
با اینکه انتظار می‌رفت با آغاز سال ۹۳ و تشدید رکود بازار خودرو قیمت این محصولات کاهش یابد، اما رشد دو درصدی مالیات بر ارزش افزوده از ۶ به ۸ درصد در سال جدید رشد دو درصدی قیمت خودروهای داخلی در بازار آزاد را به‌دنبال داشته است.
این در حالی است که از ابتدای امسال شرکت‌های خودروساز نیز قیمت محصولات خود را با توجه به رشد دو درصدی مالیات بر ارزش افزوده معادل دو درصد افزایش داده‌اند و البته در آینده نیز اعلام نرخ‌های جدید بیمه شخص ثالث خودروها و هزینه‌های شماره‌گذاری باعث رشد مجدد قیمت‌ها خواهد شد.
در این میان در همین بازار راکد فروردین ماه که به قول فعالان بازار خودرو تعداد مشتریان در این بازار بسیار کم است قیمت مدل ۹۳ خودروها رشد حدودا دو درصدی را تجربه کرده است به‌گونه‌ای که به عنوان مثال قیمت تیبا از حدود ۲۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان در اسفند ماه سال گذشته به ۲۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسیده است.
قیمت ۲۰۶ تیپ ۵ نیز از ۳۸ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان به ۳۹ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان افزایش یافته است. قیمت خودروی تندر-۹۰ E2 (فول) نیز از حدود ۳۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان اسفند ماه به ۳۷ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسیده است. البته پلاک این خودرو ۹۲ بوده و مدل ۹۳ آن هنوز وارد بازار نشده است.

همچنین ببینید

پیش‌فروش خودروهای بی‌نام در ایران‌خودرو

پیش‌فروش خودروهای بی‌نام در ایران‌خودرو/ پرداخت از ۵ تا ۵۰ میلیون با سود مشارکت ۲۷ …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً پاسخ معادله زیر را واردکنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.