پیج اینستاگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال سروش عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال تلگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادی
خانه / مسکن / افزایش قیمت سیمان قانونی شد

افزایش قیمت سیمان قانونی شد

خبرگزاری تسنیم- دبیر انجمن صنفی‌ کارفرمایان صنعت سیمان با بیان اینکه افزایش قیمت سیمان توسط این انجمن قانونی بوده و وزارت صنعت هم این مساله را پذیرفته است، گفت: البته توافق کردیم اندکی از قیمت‌های جدید کاسته شود.
عبدالرضا شیخان با اشاره به اینکه وزارت صنعت بالاخره اقدام اخیر انجمن صنفی کارفرمایان سیمان در افزایش قیمت سیمان را قانونی دانسته است، اظهار کرد: با رایزنی‌های انجام‌شده با وزارت صنعت مشخص شد که افزایش قیمت‌ها براساس تفاهم‌نامه اردیبهشت ماه سال گذشته اعمال شده و انجمن هیچ‌گونه اقدام غیرقانونی انجام نداده است.
وی با بیان اینکه البته مقرر شده است با توافق تولیدکنندگان و وزارت صنعت برای جلوگیری از افزایش قیمت کالاها در فاز دوم هدفمندسازی یارانه‌ها قیمت سیمان تا حدودی تعدیل شود، افزود: هم‌اکنون در حال مذاکره با وزارت صنعت هستیم اما تا رسیدن به تصمیم نهایی تا اطلاع ثانونی قیمت‌های جدید اعمال خواهد شد.
شیخان در رابطه با افزایش قیمت حامل‌های انرژی و تاثیر آن بر قیمت تمام‌شده محصولات کارخانه‌های سیمانی نیز گفت: امیدوارم دولت طبق مصوبات جدید تسهیلاتی را در اختیار تولیدکنندگان سیمان برای جبران افزایش قیمت حامل‌های انرژی قرار دهد، زیرا افزایش قیمت سوخت مشکلات زیادی برای تولیدکنندگان به وجود آورده است.
یکی از کارشناسان سیمان نیز درخصوص قیمت تعیین‌شده هر متر مکعب گاز برای کارخانه‌های سیمان نیز به باشگاه خبرنگاران می‌گوید: قیمت هر مترمکعب گاز برای شرکت‌های سیمانی با احتساب ۱۳ تومان عوارض به ۱۱۳ تومان افزایش یافت.
به گفته علی‌محمد بُد، قرار بود بین ۱۴ تا ۲۲ درصد قیمت انواع سیمان افزایش یابد که با توجه به اختلافی که بین صنف و وزارت درخصوص قیمت‌گذاری وجود دارد، این کار تاکنون صورت نگرفته است.
وی در پایان یادآور شد: برای احداث کارخانه سیمان، ۴۰۰میلیارد تومان سرمایه‌گذاری باید شود که به دلیل وضعیت به وجود آمده، سهامداران حاضر به خرید سهام شرکت‌های سیمانی و سرمایه‌گذاری در این بخش نیستند.

همچنین ببینید

معاملات مسکن قفل شد! افزایش قیمت رونق را پس زد

نایب رئیس اول اتحادیه املاک کشور از قفل شدن معاملات مسکن به دلیل قیمت‌های نامتعارف …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *