خانه / بازار / افزایش قیمت طلا با کاهش فروش مسکن در آمریکا

افزایش قیمت طلا با کاهش فروش مسکن در آمریکا

برخی کارشناسان اقتصادی بر این باورند که علت اصلی افزایش مجدد قیمت طلا در بازارهای جهانی آمارهای منتشر شده در خصوص افت فروش مسکن در آمریکا بوده است.

 افزایش قیمت طلا با کاهش فروش مسکن در آمریکا

ایران بها – به گزارش سایت طلا به نقل از آسوشیتدپرس؛ وزارت بازرگانی آمریکا در تازه ترین گزارش خود اعلام کرد، میزان فروش مسکن در بازار این کشور طی ماه نوامبر نسبت به اکتبر با کاهش ۲٫۱ درصدی روبرو شده است و به نرخ سالانه ۴۶۴ هزار واحد مسکونی رسیده است. این رقم در ماه اکتبر با افزایش ۱۷٫۶ درصدی روبرو شده بود و به بالاترین حد خود در دو دهه اخیر رسیده بود.کاهش فروش مسکن در آمریکا قیمت طلا را افزایش داد

بر اساس این گزارش نرخ سالانه فروش مسکن در آمریکا طی ماه اکتبر به بیش از ۴۷۴ هزار واحد رسیده بود که این رقم بالاترین رشد از جولای ۲۰۰۸ میلادی به شمار می رود. میانگین قیمت مسکن در آمریکا نیز در ماه نوامبر به ۲۷۰۹۰۰ دلار رسیده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۰٫۶ درصد رشد داشته است.

قیمت جهانی طلا روز گذشته در آخرین ساعات مبادلاتی بازارهای بین المللی با افزایش نسبی روبرو شد و به بیش از ۱۲۰۴ دلار رسیده است. تحلیلگران اقتصادی انتشار آمارهای اقتصادی ناامید کننده نسبت به وضعیت آمریکا را عامل اصلی افزایش قیمت طلا ارزیابی کرده اند.

قیمت طلا از ابتدای امسال تاکنون ۲۸ درصد کاهش داشته که این مساله در ۳۲ سال اخیر بی سابقه بوده است.

 

همچنین ببینید

پیش بینی آخر سالی از بازار مسکن و خودرو

بازار ایران در دو سال اخیر، با آغاز مذاکرات هسته‌ای و آشکار شدن سیگنال‌های اولیه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً پاسخ معادله زیر را واردکنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.