پیج اینستاگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال سروش عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال تلگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادی
خانه / آخرین قیمت / افزایش قیمت میوه در بازار ؟ آخرین قیمت میوه ها چقدر است؟

افزایش قیمت میوه در بازار ؟ آخرین قیمت میوه ها چقدر است؟

ایران بها – امسال به نظر می رسد که سیاه بازار میوه زودتر از سال‌های گذشته در کشور به چشم می خورد و قیمت میوه های زمستانی با افزایش ناگهانی، مردم را بعد از تعطیلات نوروزی، غافلگیر کرده است.

به گزارش مهر، بازار سیاه میوه، گویا امسال زودتر از سال‌های گذشته مهمان بازار شده است؛ پدیده ای که هر ساله به دلیل کاهش تولید میوه های زمستانی و به بازار آمدن میوه های نوبرانه، عرصه را به مردم تنگ می کند و چند روزی بازار را در گرانی فرو می برد تا میوه های تابستانی وارد بازار شوند.

ایران بها قیمت میوه, قیمت میوه و تره بار, قیمت میوه خشک, قیمت میوه خشک کن, قیمت میوه در میادین تره بار, قیمت میوه در میدان تره بار, قیمت میوه در بازار, قیمت میوه خشک کن پارس خزر, قیمت میوه در بازار تهران, قیمت میوه هااما امسال، سیاه بازار میوه زودتر از سالهای گذشته در بازار به چشم می خورد و بیشتر خود را در قیمت میوه های زمستانی نشان می دهد، چراکه هنوز خبری از میوه های نوبرانه نیست و تنها چغاله بادام که میوه ای بهاری است، به بازار آمده و البته با قیمت گرانی هم در پایتخت به فروش می رسد، در حالیکه در شهرهای جنوبی و به خصوص در جاده های میان شهری، با قیمتی حدود هر کیلوگرم ۵ تا ۶ هزار تومان به فروش می رسد، در حالیکه در پایتخت، یک سیر آن که معادل ۷۵ گرم است، به قیمت ۲۰۰۰ تومان به فروش می رسد.

هم اکنون قیمت میوه های زمستانی که گاه کیفیت آنها به قیمتشان نمی ارزد، در بازار بسیار بالا رفته است و به خصوص اینکه وقتی مردم از سفرهای نوروزی برمی گردند و خود به خود تقاضا برای خرید میوه و تره بار بالا می رود، قیمت نیز به ناگاه افزایش می یابد و آنها را در شوک قیمتی فرو می برد.

گشت و گذاری در بازار و مغازه های میوه فروشی سطح شهر به خوبی این را مشخص می کند که سیاه بازار میوه جای خود را در مغازه های سطح شهر باز کرده است، به نحوی که قیمت هر کیلوگرم پرتقال تامسون شمال از کیلویی ۲۵۰۰ تا ۲۷۰۰ تومان در مغازه های سطح شهر در روزهای پایانی سال، به ۳۰۰۰ تا ۳۲۰۰ تومان در هر کیلو رسیده است.

قیمت هر کیلوگرم سیب قرمز ممتاز نیز ۵۰۰۰ تا ۵۵۰۰تومان، سیب زرد ممتاز ۵۰۰۰ تا ۵۵۰۰ تومان، سیب قرمز معمولی ۴۰۰۰ تومان، خیار ۳۲۰۰ تومان، لیموشیرین ۲۵۰۰ تومان، پرتقال توسرخ ۲۸۰۰ تومان، کیوی ۳۴۰۰ تومان، موز ۵۲۰۰ تومان، انار ۳۲۰۰ تومان است.

قیمت هر کیلوگرم توت فرنگی نیز ۱۲۰۰۰ تومان است، ضمن اینکه قیمت هر کیلوگرم هندوانه ۱۲۰۰ تومان، ملون ۲۵۰۰ تومان و قیمت هر عدد نارگیل نیز ۶۵۰۰ تومان است.

همچنین ببینید

تورم افزایشی شد ، گرانی های بیشتر در راه است؟

نگاهی به آمارهای تورم تولید کننده در پایان سال ۹۶ نشان میدهد، با افزایش این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *