پیج اینستاگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال سروش عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال تلگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادی
خانه / بانک و بیمه / اقساط تسهیلات جدید خرید خودروی صفر

اقساط تسهیلات جدید خرید خودروی صفر

اقساط تسهیلات جدید اعلام شد – خودرو حداکثر ۷۰۸ هزار، کارت اعتباری ۶۰۹ هزار تومان – مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی با بیان اینکه اقساط تسهیلات خرید خودرو با نرخ سود ۱۶ درصد حداکثر ۷۰۸ هزار و نرخ سود کارت اعتباری خرید کالا ۱۲ درصد و ۶۵۸ هزار تومان خواهد بود، گفت: دوره بازپرداخت وام خودرو چهار سال و کارت اعتباری ۱۰ میلیون تومانی ۱۸ ماه است.

به گزارش ایرنا، سیدعلی اصغر میرمحمدصادقی در خصوص تسهیلات خرید خودرو و کارت اعتباری، افزود: برای خرید خودرو و کارت اعتباری نیازی به مراجعه مردم به بانک ها نیست؛ متقاضیان باید به نمایندگی های مجاز که در سایت بانک مرکزی و وزارت صنعت اعلام می شود مراجعه کنند.

وی افزود: فهرست نمایندگی های مجاز و مشمول این طرح در جلسه نهایی امروز(شنبه) با خودروسازان مشخص خواهد شد و از دوشنبه ۱۸ آبان مردم می توانند به نمایندگی ها مراجعه کنند.
مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی درخصوص اقساط وام خودرو گفت: با نرخ سود ۱۶ درصد قسط ماهیانه ۷۰۸ هزار تومان و با نرخ سود ۱۲ درصد ۶۵۸ هزار تومان خواهد بود؛ البته هنوز نرخ سود این تسهیلات به صورت دقیق تعیین نشده است.
به گفته وی، داشتن اقساط تسهیلات دیگر، محدودیتی برای متقاضیان ایجاد نخواهد کرد.
میرمحمدصادقی در خصوص تسهیلات کارت اعتباری نیز گفت: در فاز اول افراد توسط سازمان ها و دستگاه ها به بانک ها معرفی می شوند و افراد با ارائه کسر از حقوق کارت اعتباری دریافت می کنند بنابراین در این فاز، کسانی که حقوق ثابت دارند براساس حقوق دریافتی کارت اعتباری می گیرند.
وی تصریح کرد: اقساط کارت اعتباری ۱۰ میلیون تومانی در دوره بازپرداخت ۱۸ ماهه ۶۰۹ هزار تومان خواهد بود.
یادآور می شود، شورای پول و اعتبار در یک هزار و دویست و هشتمین جلسه خود در ۲۸ مهر ماه امسال، در راستای تحقق اهداف دولت تدبیر و امید، برای ایجاد تحرک در اقتصاد، حمایت از تولیدکنندگان داخلی و ایجاد فضای رقابتی بین آنها در فروش محصولات داخلی، اعطای تسهیلات به بنگاه های تولیدی و خودرو سازان و سازندگان ماشین آلات کشاورزی را از طریق تسهیلات خرید دین و مرابحه به شرح زیر مصوب کرد.
همچنین بانک مرکزی در اطلاعیه ای اعلام کرد: تسهیلات به دارندگان کارت اعتباری خرید کالاهای مصرفی بادوام ایرانی، با نرخ سود سالانه ۱۲ درصد و در قالب تسهیلات با اقساط حداکثر هجده ماهه ارایه خواهد شد.

همچنین ببینید

تقدیر از تلاش تیم مذاکره کننده هسته‌ای در لغو تحریم‌های بانکی

نامه مشترک بانک‌ها به رئیس جمهور – شورای هماهنگی بانک‌ها و کانون بانک‌ها و موسسه‌های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *