پیج اینستاگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال سروش عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال تلگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادی
خانه / بورس / بازار بورس اوراق بهادار تهران در شرایط نامطلوب

بازار بورس اوراق بهادار تهران در شرایط نامطلوب

ایران بها – با وجود وعده مسئولان مبنی بر حمایت از بازار سرمایه موجی از ناامیدی‌ها در بازار سهام به راه افتاده و به همین ترتیب شاخص با افت شدیدی به کانال ۷۳ هزار واحد بازگشت.

 موجی از نا امیدی‌ها در بازار سهام

ایران بها سازمان بورس و اوراق بهادارX شرکت بورس و اوراق بهادارX شاخص بورس اوراق بهادارX شاخص بورس اوراق بهادار تهرانX شاخص بورس اوراق بهادار ایرانX شاخص بورس اوراق بهادار تهرنX شرکت بورس و اوراق بهادار تهرانX پیش بینی بورسX پیش بینی بورس فرداX پیش بینی بورس تهرانX پیش بینی بورس ایرانX روش های پیش بینی بورسX پیش بینی بورس در سالX پیش بینی بورس 93X پیش بینی بورس در سال 93X پیش بینی بورس در هفته آیندهX پیش بینی بورس تا پایان سالوزیر اقتصاد در جلسات گذشته خود از توجه دولت به بازار سرمایه خبر داد و گفت: از بازار سرمایه با اتخاذ تدابیر ویژه‌ای حمایت خواهیم کرد.

بر اساس این گزارش بازار امروز بی توجه به وعده مقامات دولتی با افت ۵۰۰ واحدی دیگر به کانال ۷۳ هزار واحد بازگشت تا در آخرین روزهای بهاری همچنان بازدهی‌های منفی نصیب سرمایه‌گذاران خود کند.

علاوه بر این بسیاری از سرمایه‌گذاران که در روزهای پایانی سال ۹۲ وارد بازار شده بودند به رسم همیشگی که فروردین و اردیبهشت هر سال بازدهی مثبت و روند صعودی در قیمت‌ها وجود داشت، وارد بازار شده و بر خلاف انتظار خود، دچار زیان شدند.

بر اساس این گزارش، نمادهای بزرگی همچون پالایش نفت بندرعباس، گروه مپنا، گسترش نفت و گاز پارسیان، معدنی و صنعتی گل گهر، بانک صادرات، بانک ملت، هلدینگ نفت، گاز و پتروشیمی تأمین و صنایع پتروشیمی خلیج فارس بیشترین تأثیر منفی را بر شاخص گذاشتند.

طی یک ماه اخیر وضعیت کلی بازار سهام قرمز بود و امروز هم بر شدت آن با افت ۵۰۰ واحدی افزوده شد؛ در معاملات امروز سیمان خاش، تولید مواد اولیه و الیاف مصنوعی، جام‌دارو، رادیاتور، فنرسازی زر، تکنوتار، گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو، سرمایه‌گذاری پرویز، سایپا دیزل، ملی سرب و روی، پلاسکوکار بیشترین کاهش قیمت را داشتند و به دنبال آن صدها نماد دیگر کاهش قیمت به خود دیدند.

در فرابورس هم شاخص با افت ۱۳ واحدی به ۷۲۸ واحد رسید که پتروشیمی زاگرس، پتروشیمی جم، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه، ذوب آهن اصفهان، پالایش نفت لاوان، نفت ایرانول، تأمین مواد اولیه فولاد صبانور، بانک سرمایه‌، آهن و فولاد ارفع و نفت پاسارگاد ضمن افت قیمت بیشترین تأثیر منفی را بر شاخص گذاشتند.

در این بازار افرانت، آس‌ت، سرمایه‌گذاری مسکن شمال شرق، پخش البرز، همکاران سیستم، بیمه میهن و شهرسازی و خانه‌سازی باغ‌میشه بیشترین کاهش قیمت را تجربه کردند.

همچنین ببینید

اثرات نرخ غیر واقعی دلار و سوبسید دلار چیست؟

اثرات نرخ غیر واقعی دلار و سوبسید دلار چیست؟

قربانیان نرخ غیرواقعی دلار – روزنامه دنیای اقتصاد در شماره چهارشنبه ۱۸ آذر در سرمقاله …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً پاسخ معادله زیر را واردکنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.