پیج اینستاگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال سروش عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال تلگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادی
خانه / مسکن / بازار مسکن جهش قیمت را تجربه خواهد کرد؟

بازار مسکن جهش قیمت را تجربه خواهد کرد؟

قرار است تا انتهای تیر ماه برنامه توسعه پروژه‌های عمرانی و ابلاغ بودجه آنها اعلام شود؛ بدین ترتیب با توجه به این‌که بازار مسکن در بطن خود به سمت افزایش پیش می رود اگر نقدینگی به مردم بازگردد بازار جهش قیمت را تجربه خواهد کرد که پیش بینی می‌شود آغاز این روند تا سه ماه آینده اتفاق بیفتد.
آفتاب: بیت الله ستاریان – کارشناس اقتصاد مسکن – در گفت‌وگو با ایسنا درباره رکود به وجود آمده در بازار مسکن در ماه مبارک رمضان اظهار کرد: به طور معمول از ۱۰ روز قبل از آغاز ماه رمضان و ۱۰ روز بعد از پایان، آمارها در طول سال‌های اخیر حاکی از آن بوده که توقف معاملات دراین بخش اتفاق می افتد.
وی خاطر نشان کرد: روزه‌دار بودن مردم، افت میزان کارها و کاهش گردش مالی در اقتصاد می‌تواند از دلایل این توقف به شمار بیاید.
ستاریان با بیان این‌که عامل دیگر در زمینه توقف معاملات و رکود در بازار مسکن، مشخص نبودن سیاست‌های دولت است، تصریح کرد:‌ دولت همچنان به طور واضح و مشخص اعلام نکرده که چگونه می خواهد مسیر بازار را تعیین کند و هنوز مشخص نیست و بنا بر سیاست‌های انقباضی عمل می‌کند یا در نظر دارد انبساط و توسعه را در بازار ایجاد کند.
این کارشناس اقتصاد مسکن تاکید کرد: تردید به وجود آمده در بازار به دلیل مشخص نشدن تکلیف سیاست‌ها از سوی دولت است؛ به طوری که پتانسیل رونق و حرکت در بازار وجود دارد ولی از سوی تردید بزرگی که در بازار بوجود آمده رونق کمی کند شده است.

همچنین ببینید

معاملات مسکن قفل شد! افزایش قیمت رونق را پس زد

نایب رئیس اول اتحادیه املاک کشور از قفل شدن معاملات مسکن به دلیل قیمت‌های نامتعارف …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *