پیج اینستاگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال سروش عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال تلگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادی
خانه / مسکن / بازار مسکن هیچ‌ وقت از سکه نمی‌افتد؟

بازار مسکن هیچ‌ وقت از سکه نمی‌افتد؟

ایران بها به نقل از بهار- هیچ‌گاه مسکن از رونق نمی‌افتد زیرا همواره به تولید مسکن نیاز داریم. همچنین بازار این بخش در سال آینده به تعادل قیمت می‌رسد.
ابوالحسن میرعمادی با اشاره به بازار مسکن در سال آینده گفت: باید رونق منطقی با تعادل قیمتی در بازار ایجاد و تلاش شود تا رونق کاذب مسکن از بین رود. به گفته این کارشناس اقتصاد مسکن تعادل قیمت‌ها در صورتی که بورس‌بازی در بازار مسکن وجود داشته باشد ایجاد نمی‌شود بلکه این تعادل قیمتی تحت تاثیر برابری عرضه و تقاضا صورت می‌گیرد. وی با بیان این‌که باید تلاش شود رونق کاذب مسکن که در دو سال اخیر وارد بازار شده کاهش یابد، گفت: با نگاهی به وجود ۴۰۰ هزار واحد مسکونی فرسوده در شهر تهران بهتر است این واحد‌ها بازسازی شوند و به چرخه‌ اقتصاد مسکن بازگردند. میرعمادی افزود: در بازار مسکن سال آینده بهتر است تناسب ساخت و هزینه‌ تمام شده هر واحد مسکونی نیز به صورت ۲۵ به ۷۵ درصد محاسبه شود.

بازار مسکن هیچ‌ وقت از سکه نمی‌افتد؟

ایران بها - مسکن, مسکن مهر, مسکن ویژه, بانک مسکن, قیمت مسکن, پیش خرید مسکن, مالیات خرید و فروش مسکن, کاهش قیمت مسکن, پیش بینی بازار مسکن, پیش بینی قیمت مسکن در تهران, کاهش قیمت مسکن در سال آینده, کاهش قیمت مسکن در امسال, کاهش قیمت مسکن در تهراناین کارشناس اقتصاد مسکن تشریح کرد: در حال حاضر ۷۵ درصد قیمت تمام شده یک واحد مسکونی را هزینه‌ زمین و عوارض شهرداری را شامل می‌شود. به گفته وی با تعادل هزینه‌ کارگر، مصالح ساختمانی و دستمزد‌های منطقی باید هزینه تمام شده یک واحد مسکونی کاهش یابد و هزینه زمین و عوارض شهرداری نیز به حداقل ممکن برسد. میرعمادی افزود: بهتر است هزینه‌ ساخت به ۴۰ درصد برسد یا هزینه‌ زمین حداقل ۵۰ درصد قیمت یک واحد مسکونی را شامل شود تا از افزایش بی‌رویه قیمت‌ها جلوگیری شود. این کارشناس اقتصاد مسکن معتقد است: باید به سمت الگویی حرکت کنیم که حداقل هر متر واحد مسکونی بین سه تا چهار میلیون تومان در شهرهای بزرگ تثبیت شود و بازار مسکن با تعادل قیمتی مدیریت شود.

وی با بیان این‌که حداقل هزینه مورد نیاز برای خرید یک واحد مسکونی ۸۰ متری حدود ۳۰۰ میلیون تومان است، گفت: بهتر است این رقم با تامین اعتبارات از سوی بانک و دولت برای متقاضیان در نظر گرفته شود به گونه‌ای که ۶۰ درصد هزینه‌ی مسکن را متقاضی و ۴۰ درصد دیگر را بانک پرداخت می‌کند. به گفته میرعمادی باید نظم اعتباراتی و مدیریتی در بخش مسکن به ویژه در عرضه این کالا صورت گیرد و کارشناسان متخصص وارد بازار مالی مسکن شده و دلالان بازار مسکن از این بخش خارج شوند. این کارشناس اقتصاد مسکن با اشاره به این‌که مسکن در زمان‌های مختلف دچار نوسان قیمتی می‌شود، افزود: طی مدت اخیر قیمت مسکن با تورم همراه بود و قدرت خرید مردم کاهش یافت؛ به گونه‌ای که تناسب قیمتی قدرت خرید و میزان درآمد مردم با اختلاف زیادی همراه شد.

وی اظهار کرد: باید قیمت مسکن در سال‌های آینده به گونه‌ای تنظیم شود که ثابت بماند و انتظار افزایش قیمت در بازار ایجاد نشود و بیشتر به فکر مهار تورم این بخش و تعادل قیمتی باشیم.

همچنین ببینید

معاملات مسکن قفل شد! افزایش قیمت رونق را پس زد

نایب رئیس اول اتحادیه املاک کشور از قفل شدن معاملات مسکن به دلیل قیمت‌های نامتعارف …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *