پیج اینستاگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال سروش عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال تلگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادی
خانه / بازار / بازار پوشاک در ایران ۱۳ هزار میلیارد تومان ظرفیت دارد

بازار پوشاک در ایران ۱۳ هزار میلیارد تومان ظرفیت دارد

ایران بها – دبیر اتحادیه تولید و صادرات پوشاک از وجود بازار ۱۳ هزار میلیارد تومانی پوشاک خبر داد و گفت: البته بانک مرکزی آمار رسمی بازار پوشاک را ۷ هزار میلیارد تومان ارایه کرده است.

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی یکتا در نشست خبری امروز خود با خبرنگاران گفت: بازار پوشاک ایران یک بازار ۱۳ هزار میلیارد تومانی است در حالی که بانک مرکزی آمار رسمی ارزش این بازار را ۷ هزار میلیارد تومان عنوان کرده و اعلام داشته است که در سال ۹۰ هر خانواده ایرانی حداقل ۱۷۵ هزار تومان برای خرید پوشاک هزینه کرده اند.

بازار  پوشاک در ایران ۱۳ هزار میلیارد تومان ظرفیت دارد

ایران بها - بازار پوشاک در ایران 13 هزار میلیارد تومان ظرفیت دارد دبیر اتحادیه تولید و صادرات پوشاک افزود: در تمام سال‌هایی که هنوز تحریم ایران جدی نشده بود، تولیدکنندگانی از کشورهای صاحب نام دنیا در این زمینه تقاضای همکاری با ایران را داشتند؛ بنابراین به نظر می رسد اگر شرایط مساعد باشد حتماً این تولیدکنندگان صاحب نام به سراغ بازار ایران خواهند آند.

وی تصریح کرد: در آن سال‌ها تولید کنندگانی از یونان، آمریکا، مکزیک و ترکیه خواستار تولید مشترک با ایران بودند چرا که ایران را یک کشور ثروتمند نفت خیر آب بازار مصرف گسترده و موقعیت جغرافیایی مناسب می دانستند که می تواند علاوه بر تغذیه بازار داخلی به بازار کشورهای همسایه نیز کالارسانی کند.

به گفته یکتا، باید برندهای ایرانی را تقویت کرد و شرایطی را فراهم نمود که تولیدکنندگانی ایرانی بتوانند محصولات خود را با کیفیت مناسب به بازارهای دنیا عرضه کنند.

وی ادامه داد: تقاضای ما از دولت این است که بتواند با حمایت از تولید داخلی و نوسازی ماشین آلات بتوان از صنعت داخلی حمایت کرد.

همچنین در ادامه محمود نبوی رئیس اتحادیه تولید و صادرات پوشاک نیز از برگزاری نمایشگاه بین المللی پوشاک از ۱۶ تا ۱۹ بهمن ماه در تهران خبر داد و گفت: در این نمایشگاه ۴۵ تولیدکننده معتبر ایرانی تولیدات با کیفیت خود را عرضه خواهند کرد.

وی ادامه داد: در هشت ماهه ابتدای سال جاری صادرات پوشاک به ۴۵ میلیون دلار رسیده و واردات نیز با ۱٫۵ میلیون دلار ۸۶ درصد کاهش را نسبت به سال قبل تجربه کرده است.

به گفته نبوی، چین، آلمان و امارات سه کشور بزرگ صادرکننده پوشاک به ایران بوده اند.

وی ادامه داد: پوشاک هم اکنون در اولویت ۱۰ کالایی قرار گرفته و ثبت سفارش آن از یک سال قبل ممنوع است اما همچنان کالای قاچاق به کشور وارد می شود.

همچنین ببینید

میزان حقوق و دستمزد کارکنان دولت در سال ۹۷ + جزئیات

عضو شورای عالی حقوق و دستمزد جزئیات بررسی تعیین میزان حقوق کارکنان دولت در سال …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً پاسخ معادله زیر را واردکنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.