پیج اینستاگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال سروش عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال تلگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادی
خانه / خبر / برنامه دولت برای مسکن، ازدواج و جوانان

برنامه دولت برای مسکن، ازدواج و جوانان

نوبخت با اشاره به تورم گفت: در بودجه ۱۳۹۴ مهار تورم و کاهش نرخ آن همچنان یکی از اهداف مهم است که پیش‌بینی می‌شود تا حد ۱۴ درصد کاهش یابد و دولت در برنامه ششم برای کاهش آن به زیر ۱۰ درصد برنامه‌ریزی کرده است. وی افزود: در مورد اشتغال دولت با وفای به عهده در بودجه ۱۳۹۴ با اعتباراتی بالغ بر ۵۷۵ میلیارد تومان شرایط استخدام بیش از ۳۸ هزار و ۶۷۵ نفر در استان‌ها را فراهم نموده است، لذا مسئولان مربوطه در استان‌ها می‌توانند از اسفندماه امسال اقدامات اداری استخدام آنها را فراهم کنند.

سخنگوی دولت بیان داشت: علاوه بر این مبلغ دولت ۴ هزار میلیارد تومان از منابع هدفمند کردن یارانه با توافق دولت به مجلس برای اشتغال جوانان و فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها اختصاص یافته که امیدواریم با برنامه‌ریزی مناسب مردم شاهد ایجاد فرصت‌های شغلی متعددی در سال ۹۴ باشند. وی افزود: همچنین در سال ۹۴ مانند سال جاری بیش از ۴ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان برای اجرای طرح تحول سلامت و کاهش هزینه درمان از جیب مردم اختصاص یافته است و این کار با قوت و کیفیت بیشتر برای سال‌های آینده ادامه می‌یابد.

نوبخت تصریح کرد: در بودجه سال ۱۳۹۴ با پیشنهاد دولت و موافقت مجلس بیش از ۱۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای کمک به اعطای تسهیلات ارزان قیمت مسکن با اولویت زوج‌های جوان، زنان سرپرست خانوار و افراد کم درآمد اختصاص یافته است. رئیس سازمان مدیریت و برنامه ‌ریزی کشور بیان داشت: در این راستا رقم وام مسکن در شهرهای بزرگ تا سقف ۵۰ میلیون تومان و در روستاها ۱۵ میلیون تومان افزایش یافته است.

وی افزود: در سال ۹۳ با تخصیص ۱۰۰ درصد اعتبارات طرح‌های سفر مقام معظم رهبری و بهره‌برداری از ۸۸ پروژه در سفر رئیس جمهور و اتمام ۲۴۶ طرح در سال ۱۳۹۴ با مصرف بالغ ۲۳۶ هزار میلیارد تومان علاوه بر اتمام ۲۰۰ طرح عمرانی بزرگ مردم شاهد افزایش تولید ۷۵ میلیون مترمکعب گاز در روز و افزایش تولید ۹۰ هزار بشکه نفت در روز از حوضه‌های مشترک غرب کارون باشند.

نوبخت بیان داشت: همچنین اضافه شدن هزار مگاوات به ظرفیت برق کشور و شروع برنامه ساخت یک میلیون و ۸۰۰ هزار واحد مسکونی تا سال ۱۳۹۹ با وام‌های ارزان قیمت و پرداخت بیش از هزار میلیارد تومان بلاعوض برای تأمین شبکه آب، برق، و فاضلاب ساختمان‌های نیمه کاره مسکن مهر و احداث ۱۵۰۰ کیلومتر انواع راه‌ها در کشور و اجرای ۶ طرح ریلی با هدف اتصال شهرهای سنندج، کرمانشاه، ارومیه، رشت، اردبیل و بیرجند به شبکه راه‌آهن سراسری از دیگر طرح‌هایی است که مردم در سال ۹۳ و با بودجه ۹۳ شاهد آن بودند.

سخنگوی دولت در جمع نمازگزاران تهران تصریح کرد: افزایش ظرفیت بنادر تجاری به ۲۱۰ میلیون تن و بهبود وضعیت نگهداری زیرساخت‌ها شامل بیش از ۳۰ هزار کیلومتر راه‌های شریانی، اتمام عملیات ۳۱ بیمارستان با ظرفیت ۳ هزار و ۵۰۰ تخت و اتمام بیش از ۴۰۰ هزار مترمربع فضای مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی، اتمام ۹ استادیوم ۲۰ هزار نفری، ۲۰ استادیوم ۵ هزار نفری، ۴۰۵ پروژه ورزشی در شهرستان‌های مختلف و اختصاص ۱۸۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل پروژه‌های آب‌رسانی و تأمین آب روستایی از دیگر طرح‌هایی است که در سال ۹۳ با بودجه امسال تحقق یافت.

نوبخت گفت: اختصاص حدود ۸ هزار میلیارد تومان برای مهار آب‌های مرزی و اصلاح اراضی در استان‌های خوزستان، ایلام و سیستان و بلوچستان، اتمام عملیات بازسازی و نوسازی ۶۸ حوزه علمیه خواهران و بهسازی حاشیه شهرهای مذهبی و زیارتی و در نهایت پروژه‌ای که در سال ۹۴ می‌توان شاهد پیشرفت آن در اعتبارات مندرج در بودجه ۹۴ مبنی بر ۴ برابر شدن بودجه مصلی‌ها بود پیشرفت هفتگی مصلی بزرگ تهران است.

همچنین ببینید

خلاصه چهارمين نشست دانش اقتصاد توسعه

ايران در دام كودكي توسعه افتاده است بايد براي ٢ نسل كمربندها را سفت كنيم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً پاسخ معادله زیر را واردکنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.