پیج اینستاگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال سروش عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال تلگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادی
خانه / خبر / بنزین ۱۵۰۰ تومان و سهمیه تنها برای سرپرستان خانوار

بنزین ۱۵۰۰ تومان و سهمیه تنها برای سرپرستان خانوار

ایران بها – نماینده مردم تهران در مجلس از زوایای پنهان تبصره دولت برای اجرای فاز دوم قانون هدفمندی یارانه ها سخن گفت و اعلام کرد: دولت افزایش ۱۱۰ درصدی قیمت حامل‌های انرژی را پیش بینی کرده است و بر اساس آن، قیمت بنزین ۱۵۰۰ تومان و سهمیه بنزین تنها به سرپرستان خانوار تعلق خواهد گرفت.

بنزین ۱۵۰۰ تومان و سهمیه تنها برای سرپرستان خانوار

ایران بها - بنزین 1500 تومان و سهمیه تنها برای سرپرستان خانوار مهرداد بذرپاش در گفتگو با مهر از جزئیاتی جدید از تبصره هدفمندی یارانه ها در قانون بودجه سال ۹۳ خبر داد و در خصوص شناسایی افراد ثروتمند در فاز دوم هدفمندی یارانه ها گفت: دولت باید این افراد را شناسایی کرده و در صورتی که برای دریافت یارانه ثبت نام کرده بودند، تا سه برابر جریمه پرداخت کنند.

جزئیات جدید از فاز دو هدفمندی

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سئوال که دولت بارها اعلام کرده قصد ندارد در زندگی خصوصی مردم جستجو کند، بنابراین چطور می تواند این را اجرایی کند، افزود: شناسایی دهک‌های درآمدی برخوردار جامعه تا جایی که ما خبر داریم، سخت است و بنابراین دولت تدبیری در نظر گرفته است که مردم مجدد برای دریافت یارانه نقدی ثبت نام کنند.

وی تصریح کرد: پیشنهاد الحاقی دولت بوده است و در حین بررسی البته پیشنهادات جدیدی در این رابطه به مجلس می آید.

به گفته بذرپاش، با توجه به سقف درآمدی اجرای قانون هدفمندی یارانه ها، ایران با افزایش ۱۱۰ درصدی قیمت حامل‌های انرژِی مواجه می شود، البته باید در صحن علنی مجلس این موضوع به تصویب نهایی برسد، البته پیشنهاد دولت این است که قیمت حامل های انرژِی به این میزان افزایش یابد، چراکه درآمد کشور از محل اجرای قانون هدفمندی یارانه ها در بخش افزایش قیمت حامل‌های انرژِی، ۲۸ هزار میلیارد تومان است که باید به سقف ۵۲ هزار میلیارد تومانی برسد.

وی اظهار داشت: دولت گفته است که سه ماهه اول سال ۹۳ قرار نیست که قانون هدفمندی یارانه ها را در فاز دو اجرایی کند، بنابراین این میزان افزایش باید در ۹ ماه اتفاق بیفتد؛ ضمن اینکه یارانه برق نیز باید در وزارت نیرو هزینه شود و واریزی به خزانه نخواهد داشت؛ بنابراین در عمل ۱۱۱ درصد افزایش قیمت حامل های انرژِی رخ خواهد داد.

بذرپاش خاطرنشان کرد: اگر این لایحه دولت تصویب شود، بنزین حدود ۱۵۰۰ تومان به مردم عرضه خواهد شد، البته پیشنهاد دولت این است که تنها به سرپرستان خانوار سهمیه بنزین تعلق گیرد؛ بنابراین اگر در یک خانوار چند فرد صاحب خودرو وجود دارد، تنها سرپرست خانوار، مشمول دریافت بنزین سهمیه‌ای به میزان ۶۰ لیتر یا بیشتر شود.

وی گفت: دولت می‌خواهد زیر بار تحول عظیمی برود، البته مکانیزم‌های اطلاعاتی آن هنوز فراهم نیست ولی شوک تورمی باید لحاظ شود و بعد تصمیم است، البته پیشنهاد مجلس افزایش ۵۰ درصد قیمت حامل های انرژی است.

همچنین ببینید

کاهش نرخ سود بانکی و پایین آمدن تورم باعث رونق می شود؟

نرخ سود بالا تنها علت بروز تنگنای مالی نیست «اگر در بلندمدت نرخ تورم نقطه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *