خانه / پیش بینی / بهترین زمان برای خرید مسکن چه زمانی است؟

بهترین زمان برای خرید مسکن چه زمانی است؟

ریيس اتحاديه مشاوران‌املاك تهران با اشاره به‌اينكه در فضاي آرام سياسي‌- اقتصادي اين روزها، ريسك خريد مسكن در مقايسه با نيمه‌اول امسال به كمترين حد رسيده، گفت: در حال‌حاضر سطح جديد ‌نرخ‌ها در تهران با متوسط مترمربعي كمتر از ۹/۳ ميليون‌تومان، در پایین‌ترین سطح خود قرار دارد و در اين فضا، نبايد براي خريد‌هاي مصرفي تامل كرد. ریيس صنف بنگاه‌هاي‌املاك تاكيد كرد: بعد از كاهش حداقل ۱۰درصدي قيمت‌مسكن در دست‌كم چهارماه اخير، اگرچه چشم‌اندازي براي افزايش قيمت‌ لااقل در كوتاه‌مدت وجود ندارد، اما امكان چانه‌زني با فروشنده‌ها براي قيمت‌مناسب، در هفته‌هاي پاياني سال سخت‌تر مي‌شود.

ریيس اتحاديه ‌مشاوران‌املاك خريداران را به بازار دعوت كرد
بازار ‌مسكن در كف قيمت

بهترین زمان برای خرید مسکن چه زمانی است؟, بهترین زمان برای خرید مسکن, بهترین زمان برای خرید ,  ایران بها - بهترین زمان برای خرید مسکن چه زمانی است؟ ريسك‌خريد در بازارمسكن به كمترين حد در مقايسه با اوايل سال۹۲ رسيده است

 متقاضيان‌مصرفي منتظر ايام پاياني‌سال نمانند

ایران بها – چهره جديد قيمت مسكن اگرچه از زاويه ديد متقاضيان و خريداران مصرفي، تازگي ندارد و همچنان ناسازگار با قدرت‌خريد جلوه مي‌كند، اما از نظر مشاوران‌املاك، شكل بازار را در مقايسه با قبل و بعد از شرايط‌حاضر، به نفع طرف تقاضا تغيير داده است.
ریيس اتحاديه مشاوران‌املاك با اشاره به اينكه آثار كاهش قيمت مسكن در چهار ماه متوالي، هم‌اكنون در بازار قابل مشاهده شده است، اعلام كرد: در حال حاضر ريسك خريد مسكن نسبت به اوايل امسال و همچنين نسبت به ماه‌هاي پاياني سال، در كمترين حد قرار دارد و توصيه مي‌شود متقاضيان در استفاده ‌اقتصادي از شرايط به وجود آمده، تامل نكنند. ریيس اتحاديه مشاوران‌املاك تهران با اعلام بازگشت قيمت مسكن به سطح دوران قبل از التهاب‌ بازارهاي‌اقتصادي، شرايط جديد بازار مسكن را براي خريد‌هاي مصرفي به صورت نسبي، مناسب توصيف كرد.

بهترین زمان برای خرید مسکن چه زمانی است؟

حسام عقبايي در گفت‌وگو با «دنياي‌اقتصاد» تاكيد كرد: ميانگين قيمت هر مترمربع واحدمسكوني در شهر تهران هم‌اكنون به كمتر از ۳ ميليون و ۹۰۰ هزار تومان رسيده كه در مقايسه با نقطه‌اوج قيمت در خرداد۹۲، حدود ۱۱ درصد كاهش يافته است. ریيس اتحاديه مشاوران‌املاك تهران با بيان اينكه در حال حاضر اطلاعات سامانه رهگيري معاملات مسكن به عنوان داده‌هاي مرجع براي محاسبه متوسط قيمت مورد استفاده قرار مي‌گيرد و حتي مركز آمار ايران نيز در تعيين نرخ ميانگين، از اين سامانه بهره مي‌برد، افزود: روند ماهانه قيمت خريد و فروش آپارتمان مسكوني در اين سامانه نشان مي‌دهد موتور تحريك‌قيمت در بازار مسكن تهران از زمستان سال‌گذشته تحت تاثير تشديد التهاب قيمت سكه و دلار شتاب گرفت و در بهار امسال با تشكيل حباب در قيمت‌مسكن، منحني قيمت با رشد بي‌سابقه ۷۱درصدي به بالاترين سطح خود رسيد، طوري كه در خردادماه هر مترمربع آپارتمان مسكوني در تهران به طور ميانگين ۴ ميليون و ۳۰۰ هزار تومان معامله شد. اما از تيرماه مسير نوسان قيمت‌ها تغيير جهت داد و با شيب نسبتا تند ارزش معاملاتي واحدهاي مسكوني را به سطح پاييز و اوايل زمستان سال‌گذشته برگرداند. عقبايي تصريح كرد: اگر چه در حال حاضر قيمت‌مسكن در مقايسه با مدت مشابه سال گذشته همچنان ۴۰ تا ۴۵ درصد گران‌تر است اما در مقايسه ماهانه، نرخ رشد كاملا منفي است و نزول قيمت تاييد مي‌شود.
ریيس اتحاديه املاك تاكيد كرد: همان‌طور كه بانك‌مركزي در بررسي تورم و شاخص قيمت‌ها، همواره تغييرات ماهانه قيمت كالا و خدمات را مبنا قرار مي‌دهد و در عين‌حال تورم‌سالانه را نيز اعلام مي‌كند، براي بازار مسكن و اطلاع واقعي از وضعيت قيمت مسكن نيز لازم است در كنار توجه به رشد سالانه، نوسانات ماهانه و فصلي، ملاك ارزيابي قرار گيرد.
عقبايي خاطرنشان كرد: در ماه‌هاي اخير علاوه بر منفي‌شدن نرخ رشد ماهانه قيمت مسكن، نرخ رشد نقطه‌به‌نقطه (نسبت به فصل مشابه سال۹۱) نيز كاهش پيدا كرده و از ۶۰ تا ۷۱ درصد بهار۹۲ به ۵۰ درصد در تابستان۹۲ رسيده است.
ریيس اتحاديه مشاوران املاك تهران با تاكيد براينكه هم‌اكنون با توجه به فصل سرد سال و همچنين آرامش نسبي قيمت‌ها، شرايط براي خريدمصرفي در بازار مسكن مساعد است، گفت: معمولا معاملات مسكن در دو فصل به ترتيب تابستان و اواخر زمستان (شب‌عيد) رونق مي‌گيرد و در اين دو دوره، حجم تقاضاي مراجعه‌كننده به بنگاه‌هاي املاك بيشتر از ساير ماه‌هاي سال مي‌شود. بنابراين در فضاي آرام اقتصادي و سياسي اين روزها، ريسك خريد مسكن در كمترين حد قرار دارد، ضمن اينكه سطح كنوني قيمت‌ها نيز شكننده‌تر از گذشته است.
عقبايي به متقاضيان مصرفي توصيه كرد خريد از بازار ملك را به ماه‌هاي آتي منتقل نكنند چون كه اگرچه چشم‌اندازي براي افزايش قيمت‌مسكن لااقل در كوتاه‌مدت وجود ندارد اما خريدهاي شب‌عيد و رونق معاملات در آن زمان، امكان چانه‌زني با مالكان و خريد با قيمت‌مناسب را سخت‌تر خواهد كرد.

همچنین ببینید

دنیای اقتصاد: فروشنده‌هاملک خود را با قیمت مناسب روانه بازار کرده‌اند

?توصیه مشاوران املاک به خریداران ✅مطابق با آمار بانک مرکزی بیشترین سهم از معاملات انجام‌شده …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً پاسخ معادله زیر را واردکنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.