پیج اینستاگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال سروش عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال تلگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادی
خانه / خبر / بهترین شغل ها در سال ۲۰۱۴

بهترین شغل ها در سال ۲۰۱۴

ایران بها – طبق آخرین آمار وزارت کار آمریکا، لیست برترین شغل‌های سال ۲۰۱۴ معرفی شد که شماره یک این لیست شغل توسعه‌دهنده نرم‌افزار یا همان برنامه نویسی است.

شغل توسعه‌دهنده نرم‌افزار با اهمیت و ویژه است و در تمام زوایای زندگی روزمره ما تاثیر دارد. دستمزد آن عالی است. در تمام بخش‌های هر کشوری به آن نیاز است و نیاز به تحصیلات عالیه و تکمیلی برای شروع ندارد.

بر طبق آخرین آمار وزارت کار آمریکا،‌ حقوق توسعه‌دهنده نرم‌افزارها (یا به عبارت دیگر برنامه نویس‌ها) به طور متوسط ۹۰۰۶۰ دلار در سال است که ۱۰ درصد بالاتر آن ها در حدود ۱۳۸۸۸۰ دلار در سال درآمد دارند. علاوه بر آن، طبق آخرین مطالعات تا قبل از سال ۲۰۲۲ در حدود ۱۴۰ هزار شغل جدید مربوط به توسعه نرم‌افزار ایجاد خواهد شد.
اگر نمی‌توانید یک برنامه نویس باشید، گزینه بعدی تحلیل‌گر سیستم‌های کامپیوتری است؛ شغلی که با طراحی تکنولوژی، مسایل و تحلیل‌های مربوط به آن سر و کار دارد. نقش تحلیل‌گر سیستم‌ها در حقیقت «دانشمند داده‌ها» است. این یک عنوان شغلی جدید است که به دلیل حجم بالای داده‌ها در این روزها، نیاز زیادی به آن وجود دارد.
یک متخصص داده‌ها به شرکت‌ها کمک می‌کند که از طریق حجم زیادی از داده‌ها (مانند توییت‌ها، مقالات جدید و وضعیت‌های فروش)، یک چشم‌انداز دقیق تجاری پیدا کنند.
در آمریکا، یک تحلیل‌گر سیستم‌های کامپیوتری به طور متوسط ۸۳۸۰۰ دلار در هر سال درآمد دارد و بالاترین حقوق این شغل تا کنون ۱۲۲۰۹۰۹ دلار در سال ثبت شده است. البته با توجه به رشد روزافزون تقاضا برای این شغل، حقوق آن نیز افزایش خواهد یافت. پیش‌بینی می‌شود که تا سال ۲۰۲۲، درآمد این گروه شغلی در حدود ۲۴.۵ درصد رشد داشته باشد. این دو شغل بسیار بهتر از پزشکی و دندانپزشکی هستند.
۲۰ شغل برتر براساس گزارش وزارت کار آمریکا عبارت‌ هستند از:
۱- توسعه دهنده نرم‌افزار
۲- تحلیل‌گر سیستم‌های کامپیوتری
۳- دندانپزشک
۴- سر پرستار
۵- داروساز
۶- پرستار رسمی
۷- متخصص فیزیوتراپی
۸- پزشک متخصص
۹- توسعه دهنده وب
۱۰- متخصص بهداشت دهان و دندان
۱۱- تحلیل‌گر امنیت اطلاعات
۱۲- مدیر پایگاه داده‌ها
۱۳- دستیار پزشک متخصص
۱۴- کار درمانگر
۱۵- تحلیل‌گر پژوهش‌های بازار
۱۶- متخصص علوم آزمایشگاهی
۱۷- دستیار متخصص فیزیوتراپی
۱۸- مهندس عمران
۱۹- مهندس مکانیک
۲۰- دامپزشک

همچنین ببینید

با پول بابک زنجانی چه‌کارهایی می‌توان کرد؟

با پول مورد ادعاییِ زنجانی می‌توان یک سال کشور را اداره کرد یا دو سال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *