پیج اینستاگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال سروش عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال تلگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادی
خانه / بورس / بورس به تصمیم شورای پول لبخند زد

بورس به تصمیم شورای پول لبخند زد

بورس اوراق بهادار تهران دیروز در شرایط مثبتی تحت تاثیر رفع نگرانی بازار از مساله افزایش نرخ سود بانکی بود. در بازار دیروز معامله‌گران در شرایطی فعالیت خود را شروع کردند که در مهم‌ترین مساله انتظار برای جلسه شورای پول و اعتبار پیش روی بازار قرار داشت.
ایران بها – این امر به ویژه با انتشار شایعاتی در مورد احتمال افزایش نرخ سود بانکی موجب شده بود برخی از معامله‌گران در لاک احتیاط فرو روند؛ امری که با اعلام وزیر اقتصاد مبنی بر عدم تغییر سود بانکی برطرف شده و بازار سرمایه در مسیر رشد قرار گرفت. به گونه‌ای که در نهایت شاخص کل با ۷۰۴واحد رشد به حد نصاب جدید ۷۴هزار و ۴۳۸واحد رسید. دیروز وزیر اقتصاد در حاشیه همایش بهبود فضای کسب و کار در جمع خبرنگاران اظهار كرد: در حال حاضر دارندگان سهام عدالت از منافع خود برخوردار نمی‌شوند و حتی نمی‌توانند در این بخش اعمال مدیریت داشته باشند.
از سوی دیگر در گروه پتروشیمی کاهش نگرانی از موضوع تغییر نرخ گاز دیروز به پتروشیمی‌های گازی رسید تا این گروه نیز به روند رشد بازگردند؛ در همین حال هلدینگ خلیج فارس نیز با صف خرید همراه شد. این در حالی است که شایعاتی در مورد حضور مدیرعامل هلدینگ نفت و گاز پارسیان در هیات مدیره صندوق نفت و از طریق این سهامدار در هیات مدیره  هلدینگ خلیج فارس همچنان مطرح است. در گروه تصفیه نفت دیروز جو منفی پالایشگاه‌ها به پایان خود نزدیک شد و اکثر پالایشگاه‌ها با رشد قیمتی همراه شدند. دیروز همچنین نماد نفت ایرانول با رشد محدود ۳/۴۹درصدی به تالار بازگشت. در گروه سیمانی دیروز برخی از نمادها با صف خرید همراه بودندو بر این اساس سیمان تهران، فارس و خوزستان در کنار سیمان شرق با صف خرید همراه شدند.
در گروه فلزی، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح سه‌شنبه پارلمان تقاضای تحقیق و تفحص از صنعت فولاد کشور را مورد بحث و بررسی قرار داده و به تصویب رساندند. وکلای ملت تقاضای تحقیق و تفحص از این صنعت را با ۱۵۶ رای موافق، ۱۸ رای مخالف و ۱۰ رای ممتنع از ۲۲۳ نماینده حاضر در جلسه مصوب کردند. در مجموع بازار دیروز بازاری مثبت بود که در آن ۲۷۴میلیارد تومان سهام مورد معامله قرار گرفت که پنج‌درصد آن را معامله ۱/۸ میلیون سهم هلدینگ خلیج فارس تشکیل داد. از ۲۷۴نمادی که به روی تابلو رفتند نیز ۱۰۴نماد با کاهش قیمت و ۱۶۵نماد با رشد ارزش معامله شدند و سایر نمادها بدون تغییر قیمت بودند.

همچنین ببینید

بحران شدید در صندوق‌های بازنشستگی

بیکاری، افزایش جمعیت زیرخط فقر، بحران در ۱۸ صندوق‌ بازنشستگی و آسیب‌های اجتماعی چهار ابرچالش …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً پاسخ معادله زیر را واردکنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.