پیج اینستاگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال سروش عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال تلگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادی
خانه / بانک و بیمه / بیشترین سود را کدام بانک می دهد؟

بیشترین سود را کدام بانک می دهد؟

در بازار پول، همه راه ها به بانک ها ختم می شود،‌ چه تولید کننده باشید،‌ چه مصرف کننده ، چه سرمایه گذار و … به هر ترتیب پول شما نزد بانک ها سپرده گذاری خواهد شد، اما با چه قیمتی ؟
سالها است که بازار پولی کشور با سرکوب مالی مواجه است و نرخ سود پرداختی از نرخ تورم، با توجیه کمک به بخش تولید، ‌به شدت عقب مانده و سپرده گذاران متضرر شده اند. از سوی دیگر در شرایط انفجار نقدینگی و رکود تولید، بهترین ابزار برای جمع آوری نقدینگی ، بانک ها هستند، اما برای جذب این سرمایه های سرگردان،  ناچار به پرداخت هزینه تحت عنوان سود به سپرده گذاران هستند، این در حالی است که برای تحقق این مهم نرخ سود پرداختی باید از توجیه کافی برای جذب به بانک ها برخوردار باشد، موضوعی که سقف تعیین شده رسمی کمتر اجازه آن را می دهد،‌ اما در اواخر سال گذشته بانک مرکزی ج.ا.ایران با انتشار اوراق مشارکت با نرخ سود ۲۳ درصد در عمل راه را برای افزایش سقف سود در شبکه بانکی باز کرد، هر چند که این عمل با مخالفت هایی روبرو شد،‌ اما به لحاظ منطق اقتصادی چاره ای دیگری جز انجام این کار وجود نداشت.
به هر روی در حال حاضر بانک ها و موسسه های اعتباری دارای مجوز از بانک مرکزی نرخ های سود سپرده جالب تری را نسبت به نرخ های سال گذشته پشنهاد می کنند که همچنان چندین واحد از نرخ تورم عقب تر هستند، البته باید توجه داشت که موسسه های مالی و اعتباری که تحت نظارت بانک مرکزی ج.ا.ایران نیستند نرخ سود هایی به مراتب بالاتر را پیشنهاد می کنند اما ریسک این سپرده گذاری ها نیز به مراتب بالاتر می باشد.

در ادامه، نرخ های جدیدسود پرداختی برخی از  بانک ها و موسسه های اعتباری که دارای مجوز فعالیت از بانک مرکزی ج.ا.ایران می باشنددرج می گردد :

بانک آینده: نرخ سود روزشمار را ۲۰٫۵ درصد اعلام کرده و به مشتریان می گوید برای سپرده ۳ ماهه سود ۲۱٫۵ درصد ، یکساله ۲۳ درصد پرداخت می کند. همچنین برای سپرده گذاری یکماه با مبلغ کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان سود ۲۰٫۵ درصد و برای ۲ ماهه با مبلغ کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان سود ۲۱ درصد در این بانک پرداخت می شود البته برای سپرده گذاری بیش از ۱۰۰ میلیون تومان در مدت یک ماه سود ۲۲ درصد، ۲ ماهه سود ۲۲٫۵ درصد و ۳ ماهه ۲۳ درصد پرداخت می شود.

موسسه اعتباری مهر :‌این موسسه به سپرده های کوتاه مدت طرح سما ۱۹ درصد سود علی الحساب می پردازد که با احتساب ۴ درصد سود قطعی بالغ بر ۲۳٫۵ درصد می شود.

موسسه اعتباری فرشتگان:‌ این موسسه برای سپرده‌هایی با مدت ۵ سال نرخ سودی معادل ۲۷ درصد پرداخت می‌کند. از جمله مزایایی که این نوع سپرده دارد این است که سپرده‌گذار می‌تواند پس از گذشت یک سال از مدت قرارداد اصل و سود کل سپرده خود را بدون برگشت سود برداشت کند، این اساس موسسه فرشتگان ۲۳ درصد به سپرده‌های روزشمار پرداخت می‌کند.

موسسه اعتباری عسگریه: این موسسه به سپرده های یک ساله تا ۲۵ درصد سود پرداخت می کند .همچنین سود سپرده های روزشمار این موسسه با قابلیت واریز و برداشت و همچنین ارائه کارت که قابل استفاده در خودپردازهای خود موسسه و بانک ملت نیز می باشد به میزان ۲۰ درصد تعیین شده است.
همچنین به سپرده های سه ماهه، شش ماهه و نه ماهه نیز در موسسه عسگریه به ترتیب ۲۲، ۲۳ و ۲۴ درصد تعلق می گیرد.

بانک سپه:  این بانک برای پرداخت سود ۱۶ درصد به سپرده های روز شمار خود کف سپرده گذاری را حد اقل  ۵ میلیون تومان در نظر گرفته است.

بانک گردشگری: این بانک به مشتریان خود اعلام کرده اگر در حساب شان ۱۰ میلیون تومان همیشه به صورت فعال وجود داشته باشد سود ۲۲ درصد به صورت روزشمار دریافت خواهند کرد. این بانک سود سپرده کوتاه مدت عادی را ۱۷ درصد، سه ماهه را ۲۲٫۲۵ درصد، شش ماهه را ۲۲٫۵ درصد، ۹ ماهه ۲۲٫۷۵ درصد، یک ساله ۲۳ درصد و ۵ ساله را ۲۵ درصد تعیین کرده است.

بانک سینا: سود سپرده روزشمار را ۷ درصد اعلام کرده و به مشتری می گوید برای سپرده دو ساله ماهیانه ۲۲ درصد پرداخت می شود البته این سود مشروط به این است که مبلغ سپرده گذاری کمتر از ۵ میلیون تومان نباشد.

بانک ملی: سود سپرده روزشمار را بدون تعیین کف و سقف مبلغ سپرده ۱۴ درصد اعلام می کند .

البته در سایت بانک ملی طرح جدید بنام «۵+۵» قرار گرفته که طبق اعلام این بانک ˈسپرده سرمایه گذاری بلندمدت ویژه ۲ ساله «۵+۵»، خدمت جدید این بانک است که سود آن در پایان سررسید و با نرخ علی الحساب ۵۵ درصد محاسبه می شود. دراین نوع سپرده، سود متعلقه محاسبه ولی به صورت ماهانه پرداخت نمی شود بلکه مجدداً در چرخه سرمایه گذاری قرار گرفته و سود حاصله در پایان دوره ۲ ساله با بازده بیشتر به مشتری پرداخت می گردد.

بانک دی: سود سپرده کوتاه مدت عادی را ۱۹ درصد اعلام کرده البته این بانک برای سپرده گذاران خود که حداقل ۵۰ هزار تومان در این سپرده گذاری کرده باشند سود روزشماره۱۹ درصد پرداخت می کند. در بانک دی سود سپرده ۳ ماهه ۲۰٫۵ درصد، است، البته اگر در این بانک ۵ میلیارد تومان حداقل در سپرده سرمایه گذاری ۳ ماهه داشته باشیم سود ۲۳ درصد دریافت خواهیم کرد.

بانک حکمت ایرانیان: سود ۱۹ درصد را برای سپرده روزشمار اعلام کرد و برای سپرده سه ماهه نیز همین سود اعمال می شود. همچنین اگر ۵۰ میلیون تومان در این بانک سپرده گذاری کرده باشید سود ۱۹٫۵ درصد برای سه ماهه و اگر ۱۰۰ میلیون تومان داشته باشیم سود ۲۰ درصد دریافت خواهید کرد.

بانک ملت: سود سپرده روزشمار خود را اگر کف سپرده ۲۰ میلیون تومان باشد ۲۲ درصد اعلام می کند البته این بانک به مشتریان اعلام کرده برای سپرده بلندمدت با مبلغ حداقل ۵۰ میلیون تومان سود ۲۲ درصد پرداخت می کند.

موسسه اعتباری کوثر: این موسسه در قالب طرح سپرده گذاری شش ماهه طلایی ۲۴ درصد سود به سپرده گذاران می پردازد.

بانک صادرات: برای سپرده کمتر از ۵ میلیون تومان سود ۷ درصد؛ بین ۵ تا ۱۰ میلیون تومان سود ۱۴ درصد، بین ۱۰ تا ۱۵ میلیون تومان سود ۱۶ درصد، بین ۲۵ تا ۵۰ میلیون تومان سود ۱۸ درصد و بالای ۵۰ میلیون تومان سود ۲۰ درصد پرداخت می کند.

بانک شهر: سود روزشمار را برای سپرده های بیش از ۱۰۰ میلیون تومان ۲۲٫۵ درصد و کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان ۱۸ درصد تعیین کرده است. یکی از کارمندان این بانک می گوید: برای سپرده سه ماهه سود ۱۸٫۵ درصد، ۹ ماهه سود ۱۹ درصد و ۵ ساله سود ۲۴ درصد پرداخت می شود.

بانک پارسیان: به مشتریانی که ۵ میلیون تومان به صورت دوماهه در این بانک سپرده گذاری کرده باشند سود ۲۰ درصد پرداخت می کنند. همچنین مشتریانی که بیش از ۵ میلیون تومان در این بانک به صورت ۴ ماهه سپرده گذاری کرده باشند ۲۱درصد سود دریافت خواهند کرد.

بانک قوامین: این بانک در قالب طرح بهمن که سپرده ای شش ماهه است ۲۳ درصد سود به سپرده گذاران پرداخت می کند

همچنین ببینید

محاکمه رضا ضراب در منهتن نیویورک

تسنیم نوشت: «رضا ضراب» تاجر ایرانی مقیم ترکیه و شریک «بابک زنجانی» متهم اصلی «پرونده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *