پیج اینستاگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال سروش عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال تلگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادی
خانه / خبر / تجمع و اعتراض اعضای چند تعاونی مسکن جلو مجلس

تجمع و اعتراض اعضای چند تعاونی مسکن جلو مجلس

جمعی از اعضای چند تعاونی مسکن تهران از جمله تعاونی مسکن‌های مربوط به زمین‌های منطقه سوهانک و چند منطقه دیگر که شمارشان به ۳۶ تعاونی مسکن می‌رسید، جلو مجلس تجمع کردند.

صبح امروز، برخی از اعضای چند تعاونی مسکن شهر تهران، جلو مجلس شورای اسلامی تجمع کردند.

به گزارش خبرنگار «تابناک»، جمعی از اعضای چند تعاونی مسکن تهران از جمله تعاونی مسکن‌های مربوط به زمین‌های منطقه سوهانک و چند منطقه دیگر که تعداد آن‌ها به ۳۶ تعاونی مسکن می‌رسید، جلو مجلس تجمع کردند.

همچنین معترضان دقایقی خیابان مقابل مجلس را بستند و از حرکت اتوموبیل‌ها در این خیابان جلوگیری شد. شدت اعتراضات به اندازه‌ای بود که مجلس شورای اسلامی، رفت‌وآمد از در‌ شمالی را بست و مانع ورود خبرنگاران به مجلس شد.

بنا بر این گزارش، اعتراض‌کنندگان مقابل مجلس، از نمایندگان مجلس شورای اسلامی خواستار رسیدگی به مشکلاتشان در ساخت و ساز اطراف تهران بودند.

در این باره، دکتر سید محمود میر افضلی، نماینده زمین‌های مرادآباد درباره این موضوع به خبرنگار تابناک گفت: تجمعی که می‌بینیم، ‌مالکان زمین‌های تعاونی‌ها در حریم شهر تهران هستند که از غرب تهران تا شرق آن کشیده شده است و حدود ۹۶۰ متر زمین بین ۱۷ تا ۳۰ سال پیش از سوی نهادهای قانونی و البته پس از گذراندن مراحل قانونی و گرفتن مجوز به مردم فروخته شده است.

تجمع و اعتراض اعضای چند تعاونی مسکن جلو مجلس

ناگفته نماند که همه این زمین‌ها دارای سند منگوله‌دار هستند و تعداد کسانی که این اسناد را ‌دارند، بیش از ۲۰ هزار مالک است. در ‌این سال‌ها، نمایندگان تعاونی‌ها با مراجعه به مراکز قانونی درخواست مجوز لازم ‌برای ‌مجوز‌ ساخت داده‌اند، ولی با کارشکنی شهرداری هر بار ‌تصمیم‌گیری در این باره را به قوانین جدید موکول کرده‌اند.

اما ‌همان زمان که ما درگیر این کار بودیم، در مجاورت زمین‌های ما و حتی ‌بالا‌تر از این زمین‌ها، برخی نهاد‌ها از جمله مجلس، ساخت‌وساز خود را تا متراژ ۲۲۰۰ متر انجام داد‌‌ند و همین‌ باعث بی‌عدالتی شده، به گونه‌ای که در سال ۱۳۶۷ رهبری به دلیل شکایات‌ متعددی که به دفتر ایشان صادر شد بود، نامه‌ای ‌به سازمان بازرسی برای بررسی این موضوع فرستادند و پس از نامه‌نگاری‌ها، رهبری رئیس‌جمهور وقت را مأمور حل مشکل کردند و دولت احمدی نژاد را ملزم به رفع آن نمودند. تنها در سال ۱۳۹۰ بیش از چهارصد جلسه در استانداری و سیزده جلسه با حضور وزرا ‌و چند جلسه با حضور رئیس‌جمهور تشکیل شد؛ اما در سال ۹۱ و ۹۲ اتفاقی رخ نداد.

تجمع و اعتراض اعضای چند تعاونی مسکن جلو مجلس

پس از آن، قرار شد زمین‌ ۵۰۰ هکتاری در چیتگر به این افراد اختصاص یابد تا مشکل حل شود، اما به شرط آنکه زمینی که در دست یکی از نهادهای نظامی بود، آزاد شود، ولی این زمین به دست مالکان نرسید و شهرداری زمین را به پرسنل خود ‌داد و عملاً این زمین منتفی شد. پس از آن اعلام کردند که زمین در ‌تهران وجود ندارد و در شهرهای مجاور امکان تهیه آنها هست.

سال گذشته، معاون وزیر مسکن، راهکارهایی ‌به کمک تعاونی‌ها و غراوی معاون سابق وزارت مسکن آماده کردند و به آخوندی دادند که در آن مقرر شده بود، زمین‌ها به قیمت روز قیمت‌گذاری ‌و در شهرهای اطراف یا اطراف تهران زمین داده شود، اما همین راهکار نیمه عادلانه نیز اجرا نمی‌شود.

در چند وقت گذشته از طریق رئیس کمیسیون عمران مجلس با مهندس پژمان، معاون وزارت مسکن ارتباط گرفتیم. وی در این دیدار گفت: این مسأله ربطی به وزارت مسکن ندارد و به ما مربوط نمی‌شود و هر کس به شما زمین داده، باید بروید و از وی بخواهید مشکل را حل کند.

ما این وزیر مسکن را لایق این پست نمی‌دانیم و از مجلس شورای اسلامی می‌خواهیم قاطعانه با این کار برخورد کند. این افراد، عصبانی هستند که چرا مجلس به موضوع رسیدگی نمی‌کند و چرا کسی از مسئولین به فکر این قشر از مردم نیست؟

همچنین ببینید

با پول بابک زنجانی چه‌کارهایی می‌توان کرد؟

با پول مورد ادعاییِ زنجانی می‌توان یک سال کشور را اداره کرد یا دو سال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *