خانه / بین الملل / تحریم های بین المللی علیه جمهوری اسلامی با عقد قرارداد نفتی با روسیه؟

تحریم های بین المللی علیه جمهوری اسلامی با عقد قرارداد نفتی با روسیه؟

ایران بها – هشدار کری به ایران در مورد عقد قرارداد نفتی با روسیه – وزیر امور خارجه آمریکا در اظهاراتی به ایران هشدار داد که عقد قرار داد نفتی ۲۰ میلیارد دلاری با روسیه می تواند موجب سخت تر شدن تحریم های بین المللی علیه جمهوری اسلامی شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسوشیتدپرس، “جان کری” وزیر امور خارجه آمریکا روز گذشته در کمیته روابط خارجی سنا حاضر شد و در خصوص مذاکرات ایران و روسیه برای عقد قرارداد نفتی، گفت: اگر مسکو و تهران در مسیر عقد این قرارداد حرکت کنند آمریکا تحریم های بیشتری را علیه تهران اعمال می کند.

تحریم های بین المللی, تحریم های بین المللی علیه ایران, تحریم های بین المللی ایران, تاثیر تحریم های بین المللی بر اقتصاد ایران, تحريم هاي بين المللي, مقاله تحریم های بین المللی وزیر امور خارجه آمریکا در ادامه افزود: دولت آمریکا به ایران و روسیه در مورد این قرارداد نفتی هشدار داده و اعلام نموده که این قرارداد برهم زننده توافق هسته ای نوامبر ۲۰۱۳ است و اگر چنین قراردادی امضا شود مطمئنا با پاسخ آمریکا و افزایش تحریم های ما مواجه خواهد شد.

به نوشته آسوشیتد پرس، کری اشاره ای به این نکته که آیا بطور اتوماتیک با امضای این قرارداد، تحریم های آمریکا نیز افزایش پیدا می کند نکرد.

این اظهارات کری پس از درخواست برخی از سناتورهای آمریکا از دولت این کشور برای اعمال محدودیت هایی جهت ممانعت از عقد قرارداد نفتی میان ایران و روسیه، ایراد می شود.

به گزارش مهر، پس از امضای توافق نامه هسته ای در آذرماه گذشته میان ایران و ۱+۵، رویترز در خبری از مذاکرات تهران و مسکو برای عقد قراردادی نفتی به ارزش ۲۰ میلیارد دلار خبر داد. آمریکا در ابتدا اعلام کرد که این قرارداد به توافق هسته ای ضربه می زند و ممکن است در بلندمدت سبب بی میلی تهران برای رسیدن به توافق جامع هسته ای شود اما مقامات ایرانی و روس اعلام کردند که این قرارداد با تحریمهای بین المللی و همچنین توافق هسته ای منافاتی ندارد.

با وجود این گفته ها اما آمریکا همچنان به این قرارداد بدگمان است. این بدگمانی با اوج گرفتن تنش های میان مسکو و واشنگتن بر سر کی یف افزایش یافته و کاخ سفید که در تلاش است با کمک کشورهای اروپایی به نوعی پاسخ اقدامات کرملین در کریمه و اوکراین را بدهد اکنون نگاهی ویژه به گفتگوهای نفتی تهران و مسکو دارد.

همچنین ببینید

استقبال جهانی از اجرایی شدن برجام/ رویدادی تاریخی در دیپلماسی

شخصیت های سیاسی و مقامات کشورهای مختلف از اجرای برجام بعد از نشست مشترک ظریف …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً پاسخ معادله زیر را واردکنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.