خانه / خبر / تحریم های جدید آمریکا علیه ایران

تحریم های جدید آمریکا علیه ایران

نخستین تحریم‌های آمریکا پس از انتخابات ریاست جمهوری ایران، شمار صنایع تحت تحریم را افزایش داده و مقرراتی وضع کرده که بر اساس آنها هر شخص یا گروهی با یک نهاد دولتی یا شهروندان ایرانی معاملات طلا داشته باشد، تحت تحریم قرار می‌گیرد.

تحریم, تحریم‌, تحریم‌های اقتصادی, تحریم های جدید آمریکا علیه ایران, تحریمهای جدید علیه ایران, آمریکا, ایالات متحده آمریکا, رابطه ایران و آمریکا, مذاکره با آمریکا, وزیر امور خارجه آمریکا, شورای امنیت ملی آمریکا, آخرین اخبار ایران, ایران, جمهوری اسلامی ایران, دولت ایران, دولت جمهوری اسلامی ایران, ایران بها – آخرین رویدادهای ایران و جهان, ایران اسلامی, اسلام ایرانی, حمله به ایرانباراک اوباما، رییس جمهور آمریکا ژوییه سال گذشته صنعت نفت ایران را تحریم کرد و هشدار داده بود شرکت‌هایی که محدودیت‌های وضع شده برای معاملات مالی را دور بزنند، مجازات خواهند شد. اما قانونگذاران این کشور این تحریم‌ها را کند ارزیابی کرده و در دسامبر گذشته تحریم‌هایی را تصویب کردند که از روز دوشنبه به اجرا درآمدند.

تحریم‌ جدید برای توقف معاملات طلای ایران

مدافعان دور جدید تحریم‌ها امیدوارند بتواند ایران را از میلیاردها دلار درآمد محروم کنند که تحت تحریم‌های قبلی عملی نشده بودند. معامله گران طلا در کشورهای دیگر که این ممنوعیت را نادیده بگیرند، با خطر اخراج از بازار فلزات آمریکا روبرو خواهند بود.

بر اساس گزارش نیویورک تایمز، برخی دیگر در اینکه ممنوعیت فروش طلا مشکلات تازه ای برای ایران ایجاد خواهد کرد، موافقند هر چند که تصدیق می‌کنند ایران تاکنون توانسته در برابر تلاش‌های آمریکا و اتحادیه اروپا برای تشدید فشار از لحاظ اقتصادی مقاومت کند.

تحریم‌های جدید همچنین شامل صنعت خودروی ایران و بانک‌های خارجی می‌شود که معاملات قابل توجهی را به ریال انجام می‌دهند. این تحریم‌ها حاصل لایحه‌ای هستند که در ماه ژانویه توسط اوباما امضا شد و ماه گذشته در فرمانی حکم اجرای آن را صادر کرد.

در این بین جیکوب لیو، وزیر خزانه داری آمریکا بار دیگر این ادعای مضحک را تکرار کرد که هدف از تحریم‌ها ضربه زدن به مردم ایران نیست بلکه تغییر تصمیم‌شان در مورد پیگیری برنامه هسته‌ای است!

همچنین ببینید

با پول بابک زنجانی چه‌کارهایی می‌توان کرد؟

با پول مورد ادعاییِ زنجانی می‌توان یک سال کشور را اداره کرد یا دو سال …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً پاسخ معادله زیر را واردکنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.