خانه / خبر / تصمیم جدید یارانه‌ای دولت اعلام شد, بیکاری ۱۰ میلیونی در راه؟

تصمیم جدید یارانه‌ای دولت اعلام شد, بیکاری ۱۰ میلیونی در راه؟

ایران بها– وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه باید از توهمات آماری خارج شویم، نسبت به بیکاری ۱۰ میلیون نفری در آینده هشدار داد و گفت: یارانه ها بلایی بر سر کشور آورده که مسائل فراوانی را به دنبال داشته اما تصمیم جدید درباره یارانه ها، بازگشت به قانون و پرداخت سهم هر بخش است.

تصمیم جدید یارانه‌ای دولت اعلام شد

ایران بها - تصمیم جدید یارانه‌ای دولت اعلام شد, بیکاری 10 میلیونی در راه؟ به گزارش خبرنگار مهر، علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی که به همراه برخی معاونین این وزارتخانه به استان هرمزگان سفر کرده است گفت: یارانه ها بلایی بر سر کشور آورده که علاوه بر مسائل اقتصادی، مسائل فرهنگی و اجتماعی را نیز با مشکلاتی روبرو کرده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه باید بدون توهمات آماری کار کنیم اظهارداشت: اصلاح نگاه به فرهنگ کار می تواند نگاه افراد به کار را نیز اصلاح کند. امروز دولت برنامه ای برای خروج از رکود اقتصادی دارد و در اینباره رئیس جمهور دستوراتی را داده است.

ربیعی با اشاره به اینکه هرگونه آمارسازی ممنوع است و باید اطلاعات درستی به مردم بدهیم افزود: هرگونه دستکاری و اصلاح قانون کار در شرایط فعلی اشتغال نادرست است و من تاکنون یک گزارش از اینکه قانون کار باعث ایجاد اختلال در تولید شده باشد، ندیده ام.

هشدار دوباره بیکاری ۱۰ میلیونی

وی با بیان اینکه ۸۰ درصد قانون کار به نفع کارفرما تنظیم شده است خاطرنشان کرد: اگر قانون هدفمندسازی یارانه ها به درستی انجام می شد می توانست کشور را شکوفا کند، اما نشد. تصمیم در اینباره بازگشت به قانون و پرداخت سهم هر بخش است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه هرچه می خواهیم به گذشته برنگردیم و درباره آن حرف نزنیم، نسبت به بیکاری ۱۰ میلیون نفری در آینده هشدار داد و گفت: چه شده که یک نفر مجبور می شود با مدرک لیسانس بیاید و بگوید دیپلم است تا یک شغلی به وی داده شود؟

همچنین ببینید

خلاصه چهارمين نشست دانش اقتصاد توسعه

ايران در دام كودكي توسعه افتاده است بايد براي ٢ نسل كمربندها را سفت كنيم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً پاسخ معادله زیر را واردکنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.