پیج اینستاگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال سروش عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال تلگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادی
خانه / خبر / تغییرات در وزارتخانه ها موجب کاهش قیمت سکه شد؟

تغییرات در وزارتخانه ها موجب کاهش قیمت سکه شد؟

معارفه وزرای اقتصادی دولت تدبیر و امید، آغاز انتصابات در برخی وزارتخانه‌ها، لغو ۱۰ مصوبه دولت دهم در اولین جلسه هیئت دولت جدید، مخالفت هیات نمایندگان اتاق با استعفای نهاوندیان، نحوه ایجاد تغییرات در زندگی معیشتی مردم در ۱۰۰ روز آینده، ادامه کاهش قیمت سکه واعلام نرخ تورم ۳۷٫۵ درصدی توسط بانک مرکزی از مهمترین اخبار و رویدادهای اقتصادی در هفته جاری است.

سایت اقتصادی ایران بها - , جزئیات برنامه 100 روزه اقتصادی دولت - ایران بها, دنیای اقتصاد, جهان اقتصاد, روزنامه دنیای اقتصاد, سایت اقتصادی ایران بها, ایران بها, سایت ایران بها, سفره تهیدستان پر رنگ می شود, برنامه دولت برای مقابله با گرانی, تغییرات در وزارتخانه ها موجب کاهش قیمت سکه شد, اولین اقدام برای افزایش قیمت برق, افزایش قیمت برق, پروژه مسکن مهر در دولت یازدهم ادامه می‌یابد, 10 مصوبه دولت احمدی‌نژاد رسما لغو شد, مصوبات دولت احمدی‌نژاد رسما لغو شد, ایجاد تغییرات در زندگی معیشتی مردم در 100 روز آینده, مخالفت هیات نمایندگان اتاق با استعفای نهاوندیان, تغییرات در وزارتخانه‌ها کلید خورد, کاهش قیمت سکه ادامه می‌یابد, کاهش قیمت سکه ادامه دارد, نرخ تورم تیرماه 37.5 درصد اعلام شد به گزارش مهر، تودیع و معارفه وزاری امور اقتصادی و دارایی، کار، تعاون و رفاه اجتماعی، مسکن و شهرسازی، نیرو و صنعت، معادن و تجارت از مهمترن رویدادهای اقتصادی هفته جاری بود.

جزئیات برنامه ۱۰۰ روزه اقتصادی دولت

علی طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی در مراسم معارفه خود از اعلام برنامه ۱۰۰ روزه همه دستگاه ها و وزارتخانه ها در هفته جاری خبر داد و گفت: ما برنامه خود را تهیه کرده بودیم و هم اکنون با هماهنگی تمام دستگاه ها به صورت عملیاتی و نهایی شده در خواهیم آورد.

سفره تهیدستان پر رنگ می شود

علی ربیعی وزیرکار و رفاه در جلسه معارفه خود با بیان اینکه پررنگ شدن سفره تهیدستان از جمله تعهداتم در این وزارتخانه است، گفت: وزارتی که من مدیریت آن را برعهده گرفته ام، وزارت کار است نه وزارت کارگر یا کارفرما.

برنامه دولت برای مقابله با گرانی

ایران بها – محمدرضا نعمت زاده نیز در حاشیه مراسم معارفه خود در جمع خبرنگاران گفت: دولت در روزهای پایانی خود لایحه ای دو فوریتی را برای واگذاری نمایشگاه بین المللی جمهوری اسلامی ایران به سازمان صدا و سیما ارسال کرده است که این شیوه ارسال لایحه جای تعجب دارد، چرا که لایحه دو فوریتی تنها برای موارد امنیتی و مواردی لحاظ خواهد شد که چنانچه اقدامی صورت نگیرد ،کشور دچار ضرر می شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: این که واگذاری نمایشگاه از یک دستگاه به دستگاه دیگر چه فوریتی داشته است جای تعجب دارد و بر همین اساس، دولت یازدهم لایحه مربوط به آن را از مجلس مسترد خواهد کرد. امروز و فردا از مجلس درخواست استرداد لایحه را خواهیم داشت.

وی همچنین در پاسخ به این سئوال که اقدام دولت در خصوص مبارزه با گرانی چیست، گفت: در برخی از موارد قیمتها در حال کنترل است اما در مواردی نیز همچون لبنیات به دلیل اینکه قیمت فرآورده ها ناشی از شیر بوده و افزایش قیمت شیر نیز به دلیل افزایش قیمت نهاده های دامی صورت گرفته است، دولت تصمیم گرفت تا انتهای امسال نرخ نهاده ها را ثابت نگاه دارد؛ بنابراین کنترل های لازم صورت خواهد گرفت.

اولین اقدام برای افزایش قیمت برق

حمید چیت چیان وزیر جدید نیرو نیز در مراسم معارفه خود با بیان اینکه به نمایندگان قول دادم در صورتی‌ که با صنعت برق همراهی و اندکی افزایش قیمت تحمل شود، اقتصاد برق را از بودجه کاملا منفک می‌کنیم اعلام کرد: هزینه‌های آب و برق مشترکان نباید از هزینه قبوض موبایل آنها بیشتر شود.

پروژه مسکن مهر در دولت یازدهم ادامه می‌یابد

عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی در مراسم معارفه خود با تاکید بر اینکه انتقاداتی به پروژه مسکن مهر دارم اما این انتقادات هیچوقت به معنای توقف مسکن مهر نیست، گفت: ۱۲۰ هزار میلیارد تومان اعتبار برای اتمام پروژه‌های راه و شهرسازی نیاز است که تامین آن از راه‌های گذشته امکان پذیر نیست، ضمن اینکه انتقادات هیچوقت به معنای توقف مسکن مهر نیست، ضمن اینکه در دوران وزارتم به هیچ عنوان تصمیمات لحظه‌ای نخواهم گرفت.

۱۰ مصوبه دولت احمدی‌نژاد رسما لغو شد

در اولین جلسه هیئت دولت به ریاست حسن روحانی رئیس جمهوری در یکشنبه هفته جاری بهبود وضعیت معیشت مردم و نجات دریاچه ارومیه مورد تصویب قرار گرفت.

همچنین بر اساس دستور رئیس جمهور، مقرر شد دستگاه های اجرایی اقداماتی را که می توانند در ۱۰۰ روز بر اوضاع و معیشت مردم تاثیر مثبت داشته باشند، ظرف یک هفته به دولت اعلام کنند.

در این جلسه هیات دولت مصوب کرد که کارگروه نجات دریاچه ارومیه با مسئولیت وزیر نیرو و عضویت وزرای جهاد کشاورزی، کشور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست و نماینده معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ایجاد شود.

دولت همچنین ۱۰ مصوبه دولت قبل را که متضمن ایجاد امتیاز خاص برای اشخاص حقیقی و حقوقی بود و یا تعهد مازاد بر اعتبار را برای دستگاهها ایجاد می‌کردند، لغو کرد.

ایجاد تغییرات در زندگی معیشتی مردم در ۱۰۰ روز آینده

متن نیوز - پیش بینی قیمت دلار در آینده ! , آخرین قیمت ارز – متن نیوز, اخلالگران ارزی, ارز, ارز مبادلاتی, ارز مرجع, ارز مسافرتی, ارز، طلا و سکه, بازار ارز, بازار طلا و ارز – متن نیوز, حذف ارز مرجع, قیمت ارز, مرکز مبادلات ارزی, نرخ رسمی ارز – متن نیوز, نوسانات نرخ ارز, آخرین تحولات دلار, آخرین قیمت ارز, ارز شناور مدیریت شده, ارز مبادله ای, بازار طلا و ارز, تحولات دلار, حساب ذخیره ارزی, دلار, مالیات بر ارزش افزوده, نرخ ارز, نرخ رسمی ارز, نرخ مرجع, کاهش ارزش ریال, احتمال کاهش قیمت طلا, افت شدید قیمت طلا, بازار سکه و طلا, بازار سکه وطلا, بازار طلا, طلا, طلا و سکه, قیمت جهانی طلا, نرخ رسمی طلا, کاهش قیمت طلامحمدباقر نوبخت معاون برنامه‌ريزي و نظارت راهبردي رئيس جمهور اصلاح قانون بودجه سال ۹۲، احياي سازمان مديريت و برنامه‌ريزي و تهيه لايحه بودجه سال ۹۳ را از اولويت‌هاي اقتصادی اجرایی دولت در ۱۰۰ روز آينده اعلام کرد و گفت: در ۱۰۰ روز نخست آغاز به کار دولت يازدهم، کابينه جديد قصد ايجاد تغييرات در زندگي معيشتي مردم دارد.

مخالفت هیات نمایندگان اتاق با استعفای نهاوندیان

هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی ایران در جلسه هیات نمایندگان به استعفای محمد نهاوندیان که در پی انتصاب وی به سمت رئیس دفتر رئیس جمهور مطرح شده بود رای منفی دادند.

تغییرات در وزارتخانه‌ها کلید خورد

همچنین آغاز تغییرات پس از حضور وزرای جدید در برخی وزراتخانه ها آغاز شد. محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت در حکمی منوچهر طاهايي را به سمت رئيس مركز روابط عمومي و اطلاع رساني وزير صنعت، معدن و تجارت منصوب كرد.

وزیر جدید نفت در نخستین روز کاری خود با صدور احکامی سرپرست امور بین‌الملل، مدیرکل بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات، مدیرکل حوزه وزارتی و مدیرکل نظارت بر صادرات نفت وزارت نفت را منصوب کرد.

کاهش قیمت سکه ادامه می‌یابد

محمد کشتی آرای رئیس اتحادیه کشوری فروشندگان طلا و جواهر اعلام کرد: کاهش نرخ ارز و افزایش عرضه سکه های بهار آزادی از خانه ها به بازار سبب شده است به رغم افزایش جهانی قیمت طلا شاهد کاهش نرخ ها در بازار داخلی باشیم.

وی با بیان اینکه در حالی که قیمت جهانی طلا از دیروز ۷ دلار بیشتر شده و به ۱۳۷۲ دلار رسیده است، پیش بینی کرد با افزایش عرضه سکه بهار آزادی که در خانه ها ذخیره شده است ، کاهش قیمت سکه ها ادامه دار باشد.

نرخ تورم تیرماه ۳۷٫۵ درصد اعلام شد

بانک مرکزی با انتشار وضعیت تغيير شاخص كل بهاي كالاها و خدمات مصرفي در مناطق شهري ايران، نرخ تورم تیرماه سال جاری را ۳۷٫۵ درصد و تورم نقطه به نقطه را نیز معادل ۴۴ درصد اعلام کرد.

همچنین ببینید

با پول بابک زنجانی چه‌کارهایی می‌توان کرد؟

با پول مورد ادعاییِ زنجانی می‌توان یک سال کشور را اداره کرد یا دو سال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *