پیج اینستاگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال سروش عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال تلگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادی
خانه / بانک و بیمه / تنها بانکی که هنوز وام ازدواج می دهد

تنها بانکی که هنوز وام ازدواج می دهد

در صورتی که بانک مرکزی حدود ۱۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای پرداخت تسهیلات ازدواج را در اختیار یک بانک قرض الحسنه قرار داده و سایر منابع را مدیریت کند روند پرداخت وام ازدواج تسریع می ‌شود.

غلام رضا مصطفی‌پور- مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهرایران – با بیان اینکه منابع قرض‌الحسنه همواره در حال ورود و خروج به بانک‌هاست گفت: بنابراین اگر اولویت بانک پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج باشد آن گاه می تواند اقساط وصولی و یا منابع جدیدی که جذب می‌شود را به تسهیلات ازدواج اختصاص دهد.

او یادآور شد: بانک‌ها به میزانی که منابع دارند تسهیلات قرض الحسنه از جمله وام ازدواج را پرداخت کرده‌اند و منابع مازادی ندارند.

مصطفی پور در ادامه با اشاره به سه پیشنهاد بانک مرکزی برای تسریع روند اعطای وام ازدواج گفت: در کنار این گزینه‌ها بانک مرکزی می تواند منابع دیگری را نیز برای تسریع روند پرداخت وام ازدواج در پیش بگیرد؛بر این اساس بانک مرکزی می‌تواند یک خط اعتباری قرض الحسنه ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ میلیارد تومانی را در اختیار یکی از بانک‌های قرض الحسنه قرار داده تا آن‌ها کل وام ازدواج افراد را در قالب یک بانک تخصصی بپردازند و کل مابقی منابع مورد نیاز را نیز خود بانک مرکزی مدیریت و تامین کند.

او گفت: از ۱۵۰۰ میلیارد تومانی که در اختیار بانک‌های قرض الحسنه برای پرداخت وام ازدواج قرار می گیرد به مرور زمان با دریافت اقساط می توان دوباره منابع را تامین و مجدد تسهیلات پرداخت کرد.

مصطفی پور با تاکید براینکه باید ارائه تسهیلات ازدواج تخصصی بوده و در قالب بانک‌های قرض الحسنه ساماندهی و پرداخت شود گفت: با توجه به برخورداری بانک‌های قرض الحسنه از امکانات لازم و سازوکارهای مربوطه همچنین عملکرد کاملا تخصصی در این زمینه، توان پرداخت وام ازدواج کل جوانان را خواهند داشت.

بانک مهر ایران در حال پرداخت وام ازدواج است
مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهرایران همچنین در مورد آمادگی این بانک برای پرداخت تسهیلات وام ازدواج گفت: افرادی که در سایت بانک مرکزی ثبت نام کنند وام آن ها را پرداخت می کنیم این در حالی است که در حال حاضر هم این کار را انجام داده‌ایم به طوری که ورودی و خروجی ما متعادل است اما این که بخواهیم به موج جدیدی تسهیلات بپردازیم نیازمند منابع جدید هستیم.

او با اشاره به میزان تسهیلات ازدواج پرداخت شده از سوی این بانک یادآور شد: تمامی کسانی که در بانک مرکزی، بانک مهر ایران را برای دریافت وام ازدواج انتخاب کرده‌اند منابع نیز به آن ها ارائه شده است این در حالی است که از ابتدای سال تاکنون بانک مهر ایران توانسته ۴۵ هزار وام ازدواج را به متقاضیان بپردازد.

همچنین ببینید

محاکمه رضا ضراب در منهتن نیویورک

تسنیم نوشت: «رضا ضراب» تاجر ایرانی مقیم ترکیه و شریک «بابک زنجانی» متهم اصلی «پرونده …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً پاسخ معادله زیر را واردکنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.