پیج اینستاگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال سروش عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال تلگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادی
خانه / خبر / تنها ۲۰ درصد افزایش تعرفه داشتیم! با افزایش تعرفه‌ها مخالفت

تنها ۲۰ درصد افزایش تعرفه داشتیم! با افزایش تعرفه‌ها مخالفت

فارس- وزیر ارتباطات درخصوص اینکه چگونه با وجود مخالفت‌های سرسختانه‌اش با افزایش تعرفه‌ها موافقت کرد، گفت: در آغاز دولت یازدهم با تصمیم دولت قبلی قرار بود حدود ۷۰ درصد به قبوض تلفن همه مردم اضافه شود؛ اما با تصمیم کنونی حداکثر افزایش نرخ ۲۰ درصد خواهد بود. محمود واعظی در ادامه افزود: هنوز روی سیاستی که اعلام کردم، هستم؛ به این معنا که نباید گرانفروشی کنیم، بلکه باید متناسب با خدماتی که به مردم ارائه می‌دهیم از آنها پول بگیریم. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید کرد: دلیل اینکه آن زمان با موضوع افزایش تعرفه‌ها مخالفت کردم این بود که تصمیمی گرفته شده بود که حدود ۷۰ درصد یا بیشتر به فیش تلفن تمام مردم اضافه می‌شد؛ در آن زمان علاوه‌بر مخالفت قول دادم کارگروهی تشکیل دهم که اگر نیاز به افزایش تعرفه بود، افزایش متناسب با خدمات صورت گیرد.

ایران بها تنها 20 درصد افزایش تعرفه داشتیم! با افزایش تعرفه‌ها مخالفت وی ادامه داد: این کارگروه در مدت اخیر، اقدامات بسیار خوبی انجام داد؛ نخست اینکه شرایط پالس را که هیچ‌کسی نمی‌دانست در ازای مکالمه چگونه شارژ می‌شود به دقیقه‌ای تبدیل کرد. واعظی گفت: دوم؛ الزام کردیم که تلفن ثابت در سراسر یک استان هم‌کد شود، در گذشته اگر برای مثال شخصی از خراسان با تهران تماس می‌گرفت، هزینه بالایی می‌پرداخت؛ اما در روش جدید از هر استان به استان دور یا نزدیک تنها یک نرخ دارد و شفاف شده است.
وزیر تصریح کرد: اکنون در روستاها و مناطق محروم آبونمان مقداری پایین‌تر است و برای مراکز تجاری، صنعتی و مراکزی که از تلفن استفاده بیشتری دارند تعرفه پلکانی است. وی یادآور شد: همچنین به اپراتورها توصیه شده که بسته‌هایی ایجاد کنند که مشترک با توجه به نیاز خود بسته مطلوب را انتخاب کند.

همچنین ببینید

کاهش نرخ سود بانکی و پایین آمدن تورم باعث رونق می شود؟

نرخ سود بالا تنها علت بروز تنگنای مالی نیست «اگر در بلندمدت نرخ تورم نقطه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *