پیج اینستاگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال سروش عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال تلگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادی
خانه / آمار / تورمی که افزایش قیمت بنزین ایجاد می‌کند چقدر خواهد بود؟

تورمی که افزایش قیمت بنزین ایجاد می‌کند چقدر خواهد بود؟

ایران بها – آنچه مهم است و بیشتر به افزایش قیمت‌ها در جامعه می‌انجامد انتظارات تورمی است و جنبه روانی افزایش قیمت بنزین که تأثیر بیشتری بر قیمت‌ها خواهد داشت.

 تورمی که افزایش قیمت بنزین ایجاد می‌کند چقدر خواهد بود؟

ایران بها - تورمی که افزایش قیمت بنزین ایجاد می‌کند چقدر خواهد بود؟, افزایش قیمت‌ها در جامعه, انتظارات تورمی, کارشناس اقتصادی, نرخ تورم, جنبه روانی افزایش قیمت بنزینیک کارشناس اقتصادی ضمن بیان اینکه افزایش قیمت بنزین تأثیر زیادی بر نرخ تورم نخواهد داشت گفت: بیشترین تأثیر تورم از افزایش قیمت بنزین، انتظارات تورمی است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، عدالتیان با تأکید بر اجرای طرح هدفمندی و افزایش قیمت حامل‌های انرژی از جمله بنزین جهت رسیدن به اهداف طرح و کاهش مصرف و نقش مؤثر آن بر اقتصاد بیان داشت: کارشناسان اعتقاد دارند افزایش قیمت بنزین تا لیتری ۷۰۰ تومان حدود ۲ درصد بر تورم تأثیر دارد که با احتساب ارزش افزوده به ۴ درصد خواهد رسید.

وی تصریح کرد: آنچه مهم است و بیشتر به افزایش قیمت‌ها در جامعه می‌انجامد انتظارات تورمی است و جنبه روانی افزایش قیمت بنزین که تأثیر بیشتری بر قیمت‌ها خواهد داشت.

این استاد دانشگاه در ادامه افزود: در حال حاضر به نظر می‌رسد مردم به پرداخت قیمت ۷۰۰ تومان بابت هر لیتر بنزین عادت کرده‌اند و افزایش قیمت تا این حد، تنش زیادی در بازار ایجاد نکند و تورم در همان حد ۴ درصد افزایش بیابد.

این استاد دانشگاه در ادامه یادآور شد: البته با توجه به مصوبه مجلس شورای اسلامی قرار است اجرای طرح هدفمندی و افزایش قیمت حامل‌های انرژی و بنزین به تیرماه موکول شود تا وضعیت برون‌رفت اقتصاد از رکود و کنترل نرخ تورم تا ۲۵ درصد که از طرف دولت بیان شده است، بررسی و سپس در مورد افزایش قیمت‌ها تصمیم‌گیری شود.

همچنین ببینید

کاهش نرخ سود بانکی و پایین آمدن تورم باعث رونق می شود؟

نرخ سود بالا تنها علت بروز تنگنای مالی نیست «اگر در بلندمدت نرخ تورم نقطه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *