پیج اینستاگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال سروش عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال تلگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادی
خانه / خبر / توزیع سبد کالای دوم در آستانه رمضان؟

توزیع سبد کالای دوم در آستانه رمضان؟

ایران بها – برنامه جدید دولت برای توزیع سبد کالا در آستانه رمضان/ آماده‌باش فروشگاه‌ها برای توزیع سبد دوم – یک مقام مسئول در وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه دولت تا پیش از ماه مبارک رمضان و در نیمه دوم خردادماه، دومین سبد توزیع کالا را عرضه خواهد کرد، گفت: در این سبد به مناسبت ماه مبارک رمضان، برنج، روغن، مرغ، خرما توزیع خواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، دولت قرار است که در آستانه ماه مبارک رمضان و در نیمه دوم خردادماه سال جاری، دومین سبد کالایی خود را بین مردم توزیع کند. در این سبد به گفته یک مسئول دولتی، دو کیلوگرم خرما نیز به مناسبت این ماه گنجانده شده است.

یارانه نقدی به مردم در کنار ارائه سبد کالاX سبد کالا جایگزین پرداخت یارانه نقدیX سبد کالایی دولتX سبد کالاX سبد کالای دومX یارانه نقدی و سبد کالا در فاز دوم هدفمندیX سبد کالا در فاز دوم هدفمندیX دریافت سبد کالا و یارانه نقدیX توزیع نخستین سبد کالای 93X توزیع سبد کالای 93X توزیع سبد کالایX زمان توزیع سبد کالا یک مقام مسئول در وزارت صنعت، معدن و تجارت در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: عمده کار توزیع سبد کالا از طریق فروشگاههای زنجیره ای صورت می گیرد و هم اکنون هماهنگی های لازم با این فروشگاهها برای توزیع سبد دوم کالایی در حال انجام است.

وی افزود: در این سبد کالایی، مطابق با دوره قبل ده کیلوگرم برنج، ۴ کیلوگرم مرغ، دو بسته پنیر، دو کیلوگرم خرما، دو بطری ۹۰۰ گرمی روغن گنجانده شده است و به تناسب ممکن است که دولت تصمیم گیرد کالای دیگری نیز به آن اضافه کند، اما هنوز مشخص نیست که این کالا تخم مرغ باشد یا کالای پروتئینی دیگری جایگزین شود.

به گفته وی، پایش مردم بر اساس نیازمند بودن در حال انجام است و به طور قطع دولت برنامه ای برای توزیع سبد کالا میان ۱۶ میلیون سرپرست خانوار که در مرحله اول سبد خود را دریافت کرده اند، ندارد.

این مقام مسئول ادامه داد: جلسات مرتبط با سبد کالا در حال برگزاری است و دولت به طور قطع قصد دارد در آستانه ماه مبارک رمضان که به طور معمول، پیک تقاضا صورت می گیرد، توزیع دومین سبد کالایی را داشته باشد.

به گزارش مهر، پیش از این نیز اعلام شده بود که سبد کالا هر سه ماه یکبار قرار است توزیع شود. در سبد اولی که دولت میان ۱۶ میلیون سرپرست خانوار توزیع کرد، ده کیلوگرم برنج، ۴ کیلوگرم مرغ، یک شانه تخم مرغ، دو بسته ۴۰۰ گرمی پنیر، دو بطری ۹۰۰ گرمی روغن قرار داشت.

همچنین ببینید

خلاصه چهارمين نشست دانش اقتصاد توسعه

ايران در دام كودكي توسعه افتاده است بايد براي ٢ نسل كمربندها را سفت كنيم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً پاسخ معادله زیر را واردکنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.