پیج اینستاگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال سروش عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال تلگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادی
خانه / ارز / توقف سقوط دلار با دخالت رئیس کل , بازار ارز برگشت

توقف سقوط دلار با دخالت رئیس کل , بازار ارز برگشت

ریزش قیمت ارز که در ساعات ابتدایی معاملات امروز تا ۲۸۶۰ تومان پیش رفته بود پس از آنکه رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد نرخ ارز در بازار به کف رسیده و کاهش بیشتر منطقی نیست متوقف شد و اکنون دلار آمریکا ۲۹۴۰ تومان به فروش می‌رسد.

توقف سقوط دلار با دخالت رئیس کل بانک مرکزی

ایران بها - توقف سقوط دلار با دخالت رئیس کل بانک مرکزی, ریزش قیمت ارز, ریزش قیمت ارز تا کی ادامه می‌یابد؟, ارز در بازار به کف قیمت خود رسیده است, کف قیمت ارز, کف قیمت دلار, اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران, رئیس کل بانک مرکزی, قیمت ارز در حال کاهش است, حفظ قدرت پول ملیبه گزارش خبرگزاری فارس، امروز قیمت دلار در ساعات ابتدایی فعالیت بازار به سیر نزولی خود ادامه داد به طوری که تا مرز ۲۸۶۰ تومان کاهیش یافت.

 این کاهش قیمت بیشتر به دلیل مراجعه دارندگان ارز به صرافی‌ها برای فروش بود. این روند ادامه یافت تا اینکه رئیس کل بانک مرکزی امروز در نشست خبری حاشیه جلسه صبحانه کاری اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران، گفت که ارز در بازار به کف قیمت خود رسیده است.

یکی از صراف‌ها در این باره به خبرنگار فارس گفت: تا قبل از انتشار این صحبت رئیس کل بانک مرکزی قیمت ارز در حال کاهش بود و پس از آن به یکباره روند کاهشی متوقف و مقداری هم افزایش یافت.

وی ادامه داد: این صحبت آقای سیف، کاملا منطقی بود زیرا معنای حفظ قدرت پول ملی این نیست که ارزش پول خارجی به صورت غیر طبیعی کاهش یابد؛ قیمت ارز در حال کاهش بود و اگر این کاهش ادامه پیدا می‌کرد، صادرات غیر نفتی کشور با مشکل مواجه می‌شد.

ایران بها – به گفته این صراف، قیمت واقعی ارز حدود همین قیمت‌ها است و نرخ‌های پایین‌تر غیر منطقی و متاثر از رفتار هیجانی بازار است.

وی با بیان اینکه در ساعات ابتدایی روز، تقاضای خرید ارز تقریبا متوقف شده بود، گفت: این نگرانی به وجود آمده بود که خرید ارز موجب زیان می‌شود و به همین دلیل خرید ارز توسط مشتریان به صفر رسیده بود، اما پس از انتشار نظرات رئیس کل بانک مرکزی این جو روانی شکسته شد و ثبات به بازار بازگشت و در حال حاضر خرید و فروش در حالت طبیعی قرار گرفته است.

صراف دیگری در همین خصوص به فارس گفت: قیمت ارز تا قبل از اظهارات رئیس کل بانک مرکزی تا ۲۸۶۰ تومان معامله شد و پس انتشار این نقطه نظر، بازار متعادل شد و قیمت ارز به بالای ۲۹۰۰ تومان رسید.

هم‌اکنون روال عادی خرید و فروش ارز در بازار تهران وجود دارد و اغلب ازدحامی برای خرید و یا فروش مشاهده نمی‌شود. به طور طبیعی در هر صرافی دو الی سه نفر مشتری حضور دارند که برخی متقاضی ارز و برخی هم فروشنده هستند.

امروز قیمت سکه طرح جدید با ۵ هزار تومان کاهش ۹۲۶ هزار تومان، طرح قدیم با کاهش ۴ هزار تومانی ۹۲۴ هزار تومان و نیم سکه با ۲ هزار تومان رشد ۴۸۷ هزار تومان شد. همچنین ربع سکه تغییری نسبت به روز گذشته نداشت و در عدد ۲۹۶ هزار تومان باقی ماند و سکه گرمی هم بدون تغییر ۱۹۶ هزار تومان ارزش‌گذاری شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار ۹۴ هزار و ۵۳۳ تومان بود که ۳۴۷ تومان کاهش نشان می‌دهد. اونس جهانی با ۴٫۴۰ دلار کاهش ۱۳۱۸٫۸۰ دلار، یورو ۳۹۶۰ تومان، دلار ۲۹۴۰ تومان و درهم ۸۱۰ تومان معامله شد.

همچنین ببینید

تورم افزایشی شد ، گرانی های بیشتر در راه است؟

نگاهی به آمارهای تورم تولید کننده در پایان سال ۹۶ نشان میدهد، با افزایش این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *