پیج اینستاگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال سروش عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال تلگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادی
خانه / بازار / جدول مقایسه‌ای قیمت جدید و قدیم بنزین، گازوئیل و CNG

جدول مقایسه‌ای قیمت جدید و قدیم بنزین، گازوئیل و CNG

ایران بها – جدول مقایسه‌ای قیمت جدید و قدیم بنزین، گازوئیل و “سی.ان.جی” در اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها منتشر شد.

به گزارش خبرنگار مهر، با گذشت حدود سه ماه از آغاز چراغ خاموش فاز دوم قانون هدفمندی یارانه‌ها، دولت تدبیر و امید شب گذشته با اعلام قیمت رسمی بنزین، گازوئیل و سی.ان.جی پرونده اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها رسما بست.

جدول مقایسه‌ای قیمت جدید و قدیم بنزین، گازوئیل و CNG در این بین هر چند رئیس جمهور، محمد شریعتمداری معاون اجرایی، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری و علی طیب نیا وزیر اقتصاد از شیب ملایم افزایش قیمت بنزین، گازوئیل و سی.ان.جی در فاز دوم هدفمندی یارانه ها خبر داده بودند اما بهای هر لیتر بنزین نیمه یارانه ای حدود ۷۵ درصد و قیمت هر لیتر بنزین آزاد حدود ۴۵ درصد افزایش یافته است.

ریال با پمپ بنزین‌ها خداحافظی کرد

بیژن حاج محمدرضا رئیس انجمن جایگاه داران سوخت کشور هفته جاری در گفتگو با مهر با اعلام اینکه در حال حاضر تمامی جایگاه‌های سوخت برای عرضه بنزین و گازوئیل با قیمت‌های جدید آماده هستند، گفته بود: اما یکی از مشکلات آن است که در صورتی که بنزین به بیش از ۹۹۹ تومان افزایش یابد امکان نمایش قیمت‌های جدید در تلمبه وجود ندارد.

با اعلام این مشکل جدید عرضه بنزین با قیمت های بیش از ۹۹۹ تومان در جایگاه‌های سوخت، شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران اعلام کرد: تغییر واحد ریال به تومان به عنوان راهکاری برای حل این موضوع پیش بینی شده است.

ذخیره کارت‌ها، بنزین را سه رقمی کرد

به گزارش مهر، همزمان با گران فروشی دولت برای تعیین قیمت های جدید بنزین و گازوئیل اما وعده قبلی مسئولان دولتی مبنی بر ادامه عرضه بنزین ذخیره سازی شده در کارت های سوخت با قیمت ۴۰۰ و ۵۰۰ تومانی محقق شده است.

بر این اساس آن دسته از خودروسوارانی که هنوز بنزین ۴۰۰ تومانی در کارت ها ذخیره دارند می توانند تا اطلاع ثانوی از این ذخیره بنزین استفاده کنند.

به گزارش مهر، آمارهای رسمی منتشر شده توسط شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران حاکی از آن است که با فروکش کردن مسافرت‌های نوروزی بیش از دو میلیارد و ۷۰۰ میلیون لیتر بنزین با قیمت ۴۰۰ تومان در کارت‌های سوخت ذخیره سازی شده است.

جدول درصد افزایش قیمت انواع فرآورده های نفتی در فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها

نام حامل انرژی قیمت فاز اول هدفمندی یارانه‌ها (تومان) قیمت فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها(تومان) درصد افزایش
بنزین معمولی یارانه‌ای ۴۰۰ ۷۰۰ ۷۵ درصد
بنزین سوپر یارانه‌ای ۵۰۰ ۸۰۰ ۶۰ درصد
بنزین معمولی آزاد ۷۰۰ ۱۰۰۰ ۴۳ درصد
بنزین سوپر آزاد ۸۰۰ ۱۱۰۰ ۳۷ درصد
بنزین برای مصارف دولتی ۷۰۰ ۱۰۰۰ ۴۳ درصد
گازوییل سهمیه‌ای ۱۵۰ ۲۵۰ ۶۶ درصد
گازوییل آزاد ۳۵۰ ۵۰۰ ۴۲ درصد
سی.ان.جی ۳۱۰ ۴۵۰ ۴۵ درصد
گاز مایع ۵۴۰ ۶۵۰ ۲۰ درصد

همچنین ببینید

تورم افزایشی شد ، گرانی های بیشتر در راه است؟

نگاهی به آمارهای تورم تولید کننده در پایان سال ۹۶ نشان میدهد، با افزایش این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *