پیج اینستاگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال سروش عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال تلگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادی
خانه / بانک و بیمه / جزئیات‌ حق بیمه ‌شخص ثالث ‌انواع‌ خودرو

جزئیات‌ حق بیمه ‌شخص ثالث ‌انواع‌ خودرو

ایران بها – در پی افزایش ۲۴ درصدی حق بیمه شخص ثالث در سال جاری جزئیات حق بیمه انواع خودرو بدون لحاظ ۸ درصد مالیات بر ارزش افزوده منتشر شد.
به گزارش تسنیم ، در پی افزایش ۳۱/۶ درصدی دیه سال ۱۳۹۳ از سوی قوة قضاییه، بیمه مرکزی ج.ا.ا بر اساس قوانین و مقررات مربوط، حق بیمة شخص ثالث خودروها را با حداکثر ۲۴ درصد افزایش نسبت به سال قبل تعیین و ابلاغ کرد.
حق بیمه شخص ثالث برای خودروهای کمتر از چهار سیلندر در سال جاری ۵۹۴ هزار و ۶۴۵ تومان، پیکان، پراید و سمند ۷۰۲ هزار و ۱۱ تومان، سایر چهار سیلندرها ۸۲۵ هزار و ۸۹۵ تومان و بیش از چهار سیلندر ۹۲۵ هزار و سه تومان تعیین شده است.
باید یادآور شد که این حق بیمه‌ها بدون لحاظ ۸ درصد مالیات برارزش افزوده در سال ۹۳ محاسبه و اعلام شده است.
شایان ذکر است حق بیمه در مقایسه با افزایش دیه، حدود ۸ درصد کمتر افزایش داده شده و این کاهش به عنوان تخفیف داوطلبانه صنعت بیمه در راستای اجرای سیاست های دولت تدبیر و امید و حمایت از بیمه گذاران در نظر گرفته شده است.
بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران از هموطنان تقاضا کرده است برای تکمیل پوشش های بیمه ای خود متناسب با دیة جدید به شرکت های بیمه‌ طرف قرارداد مراجعه نمایند.

همچنین ببینید

محاکمه رضا ضراب در منهتن نیویورک

تسنیم نوشت: «رضا ضراب» تاجر ایرانی مقیم ترکیه و شریک «بابک زنجانی» متهم اصلی «پرونده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *