خانه / خبر / خروج کشور از رکورد آغاز شده است

خروج کشور از رکورد آغاز شده است

ایران بها – خروج کشور از رکورد آغاز شده است/ تمرکز سیاست های دولت بر دو محور سلامت و اشتغال – وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: استارت خروج از رکود در کشور، با برنامه ریزی دقیق دولت تدبیر و امید زده شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، علی ربیعی شامگاه چهارشنبه در هشتاد و یکمین جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری آذربایجان شرقی با بیان این مطلب اظهار داشت: به منظور خروج کشور از رکورد، جلسات بهبود فضای کسب و کار در کشور برگزار می شود و جهت رفع بیکاری نیز، سیمای اشتغال را در کشور مطالعه و مورد بررسی قرار می دهیم.

وی با بیان اینکه به سیاست اشتغال اجتماعی روی آورده ایم، افزود: با توجه به این مسائل، تاکنون موفق به دریافت ۸۴ هزار میلیارد ریال از منابع بانکی برای سرمایه گذاری در کشور شده ایم که سهم آذربایجان شرقی از این سرمایه گذاری تا دو برابر قابل افزایش است، اما در این راه باید آرام حرکت کنیم چرا که حق اشتباه و تصمیم گیری غلط را نداریم.

ربیعی با بیان اینکه ۵۰ هزار میلیارد ریال از محل هدفمندی یارانه ها برای افزایش تولید در کشور اختصاص یافته، اظهار کرد: بخشی از این بودجه صرف تعمیر و نگهداری تاسیسات وزارت نیرو می شود.

وی با بیان اینکه دولت تدبیر و امید دو سیاست کلی را پیگیری می کند، تصریح کرد: سیاست سلامت و همچنین سیاست اشتغال و تولید دو سیاست کلی است که بیشتر منابع تخصیص یافته نیز  به سمت و سوی تولید و اشتغال سوق داده شده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین در ادامه افزود: دولت به دنبال شفاف سازی و داشتن ثبات برای تصمیمات خود بوده و برای سرمایه گذاران، آینده طرح ها را پیش بینی خواهد کرد و با برنامه ریزی دقیق پیش می رود.

وی همچنین بر لزوم مطالعه بخش خدمات به منظور کاهش نرخ بیکاری در آذربایجان شرقی خبر داد و گفت: این استان در بخش صنعت، کشاورزی و خدمات، ظرفیت بیشتری دارد که ضروری است در بخش خدمات مطالعه های بیشتری صورت گیرد.

ربیعی در سفر دو روزه خود به آذربایجان شرقی روز پنجشنبه از شرکت داروسازی زهراوی برای بهره برداری از خط تولید داروهای بیوتکنولوژی، بیمارستان عالی نسب، مرکز فنی و حرفه ای و مرکز شیرخوارگاه بهزیستی بازدید می کند خط تولید محصولات پودری صنایع شرکت پگاه نیز با حضور وی افتتاح می شود.

همچنین ببینید

دلایل تشدید بیکاری در اقتصاد ایران

دلایل تشدید بیکاری در اقتصاد ایران چیست؟ انصراف ۱.۳ میلیون نفر از کار! – آمارها …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً پاسخ معادله زیر را واردکنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.