پیج اینستاگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال سروش عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال تلگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادی
خانه / خبر / خرید ویلا در شمال به قیمت ۱۹ میلیون تومان!

خرید ویلا در شمال به قیمت ۱۹ میلیون تومان!

یک شرکت انبوه‌سازی ادعا دارد، در شمال کشور یکسری ویلا‌ی آماده ساخت با قیمت ۱۹ میلیون تومان به صورت یک سوم نقد و مابقی اقساط بدون کارمزد می‌فروشد.

با نزدیک شدن به تعطیلات آخر سال و تعطیلی ادارات ناظر، دندان زمین خواران و سودجویان برای تصرف غیر مجاز و تغییر کاربری شالیزارهای مرغوب شمال کشور تیز شده است.

خرید ویلا در شمال به قیمت ۱۹ میلیون تومان!

زمینهای کشاورزی که حکم کارگاه تولید مواد غذایی دارد و باعث خودکفایی غذایی می‌شود، متاسفانه در سایه غفلت مدیران یا نظارت ضعیف به صورت غیر قانونی تغییر کاربری می‌یابد و تبدیل به ویلاهایی می‌شود که برخی پولداران فقط سودای خرید آن را دارند، تا سالی یک یا دوبار از آن استفاده کنند یا فخر فروشی کنند.

علاوه بر زمین خواری در شالیزارهای بی نظیر شمال ایران، اخیرا پدیده دریاخواری و تصرف غیر قانونی ساحل دریا به وفور به چشم می‌خورد، به گونه‌ای که وقتی یک مسافر قصد پیاده روی در ساحل دریای خزر دارد، پس از طی مسافت کوتاه هزار متری به دیوار ویلاهای شخصی و یا اداری برخورد می‌کند که با تابلوی ملک خصوصی یا شخصی یا فلان اداره است، مواجه می‌شود.

حال آن که دریا از مصادیق انفال است که متعلق به همه مردم در نسلهای مختلف است و از نظر فنی همان طور که جاده حریم دارد، دریا هم حریم دارد و باید تا فاصله ۵۰۰ متر یا ۱۰۰۰متر از ساحل آزاد بوده و همه مردم بتوانند از ساحل دریا استفاده کنند، اما در طی سالها برخی ادارات یا اشخاص ساحل دریای خزر را تصرف کرده و سند مالکیت برای خود صادر کرده و اصطلاحا ویلای رو به دریا ساخته‌اند که با این کار، سایر خلق الله را حتی از دیدن دریا و قدم زدن در کنار ساحل دریا به عنوان انفال عمومی محروم کرده‌اند.

قرار بود در دولت قبلی ساخت و سازهای غیر مجاز ساحلی قلع و قمع شده و ساحل دریا آزاد شود، ولی این کار عملی نشد.

برخی شرکتها هم هر روز از طریق پیامک ادعا می‌کنند برای خرید زمین و ویلا در شمال ۲۰۰ متر به نرخ ۲۰ میلیون تومان با اعلام یک شماره تلفن.

برخی از این شرکتها یک قطعه زمین یا ویلا را به دهها نفر با همان شرایط می‌فروشند و برخی مردم ساده انگار هم فریب این وعده‌ها را می‌خورند.

در این رابطه برخی شرکتها برای جذب پول مردم آگهی‌های رنگی در تهران خیابان انقلاب اسلامی منتشر می‌کنند، که با ادعای فروش ویلا به نرخ ۱۹ میلیون تومان با ۷میلیون تومان نقد و بقیه در اقساط ۸ ماهه بدون بهره (سود) دریافت می‌شود.

حتی در یک آگهی ادعا شده وام با کارمزد فقط ۴ درصد بدون سود‌(یعنی از بانک دولتی هم ارزان تر)، زمین با سند، مجوز ساخت، کد رهگیری و وام می‌دهیم.

در این اطلاعیه این شرکت انبوه‌سازی مدعی شده در محدوده محمود‌آباد، خزرشهر، خانه دریا، دریاکنار و سرخ‌رود زمین‌هایی داخل شهرک به وسعت ۲۰۰ متر تنها با ۱۹ میلیون تومان به صورت ۷ میلیون تومان نقد و مابقی اقساط ۸ ماهه بدون بهره می‌فروشد.

بر اساس این گزارش این شرکت مدعی شده سند، کد رهگیری، جواز ساخت، کاربری مسکونی برای زمین‌ها دریافت شده و متعهد به دریافت وام ۴ درصد برای املاک و دریافت امکانات آب، برق، تلفن و گاز شهری شده است.

خبرنگار فارس برای پیگیری این موضوع با مسئولان این شرکت تماس گرفت که یکی از این افراد در توضیحاتی گفت: این شهرک‌ها در مازندران بین محمود‌آباد و فریدون‌کنار مستقر هستند و ضمن کاربری مسکونی، سند ششدانگ برای آنها صادر می‌شود.

وی افزود: اقساط خرید این زمین و ویلاها بدون بهره بوده و مابقی باید به صورت یک سوم نقد پرداخت شود.

بنابراین گزارش در آگهی تبلیغاتی این شرکت، آمده است که از ۳۰۰ تا ۶۵۰ هزار تومان امکان ساخت زمین وجود دارد و اکنون برخی از زمین‌ها نیز در مرحله سقف و ستون قرار دارد.

همچنین آن فرد ادعا کرد، این شرکت برای بازدید عموم از پروژه‌ها تور رایگان روز سه شنبه برگزار می‌کند و از مشتریان درخواست بازدید از زمین و ویلاها دارد.

همچنین ببینید

با پول بابک زنجانی چه‌کارهایی می‌توان کرد؟

با پول مورد ادعاییِ زنجانی می‌توان یک سال کشور را اداره کرد یا دو سال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *