پیج اینستاگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال سروش عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال تلگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادی
خانه / خودرو / خودروسازان با حمایت دولت در مقابل مردم؟

خودروسازان با حمایت دولت در مقابل مردم؟

اما ببینیم کارشناسان و فعالان صنعت در مورد چرایی محبوب نبودن خودروسازان ایرانی چه نظری دارند. آن طور که موسی غنی‌نژاد، اقتصاددان و استاد دانشگاه می‌گوید، چون خودروسازان نتوانسته‌اند خاطرات خوبی را از خود به جا بگذارند و مردم از آنها اجحاف دیده‌اند؛ بنابراین این صنعت دوست داشتنی و محبوب نیست.
وی با بیان اینکه در حال حاضر بیشتر خودروهای داخلی کیفیتی پایین و قیمتی بالا را به خود می‌بینند، این موضوع را یکی از دلایل اصلی محبوب نبودن خودروسازان دانسته و تاکید می‌کند که مردم نمی‌توانند این همه اجحاف را ببینند و صنعت خودرو را دوست داشته باشند. به گفته غنی‌نژاد، حمایت‌های دولت از خودروسازان نیز دلیل مهم دیگری است برای محبوب نبودن آنها؛ زیرا مردم وقتی می‌بینند دولت با وجود رفتار نامناسب خودروسازان و درست کار نکردن شان، باز هم آنها را مورد حمایت قرار می‌دهد، بیش از پیش نسبت به صنعت خودرو احساس غضب می‌کنند. این استاد دانشگاه با اشاره به اینکه مردم احساس می‌کنند خودروسازان رودرروی شان ایستاده‌اند، می‌گوید که دولت نیز با حمایت‌هایش به نوعی از اشتباهات شرکت‌های خودروساز دفاع و با بهانه‌هایی مانند اشتغالزایی و ملی بودن و… واقعیت‌های این صنعت را می‌پوشاند. غنی‌نژاد با تاکید بر اینکه خود نیز از صنعت خودرو راضی نیست، این را هم می‌گوید که امکان رفع غضب از خودروسازان وجود دارد، منتها به شرطی که دولت دست از حمایت‌های خود برداشته و به خودروسازان اجازه رقابت با همتایان خارجی را بدهد.

همچنین ببینید

فروش قسطی خودروسازان با سود مشارکت بالا

دنیای اقتصاد نوشت:ماه رمضان در حالی به نیمه دوم خود رسیده که بازار خودرو همچنان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *