خانه / خبر / خودروسازان و قطعه‌سازان فرانسوی به ایران می آیند؟

خودروسازان و قطعه‌سازان فرانسوی به ایران می آیند؟

ایران بها – هیات ۱۱۰ نفره فرانسوی در حالی امروز وارد ایران خواهد شد که در بین آنها، نمایندگان رنو و پژو به همراه قطعه‌سازان بزرگ فرانسه نیز حضور دارند.
به گفته منابع آگاه، یکی از بخش‌های اصلی حضور این هیات فرانسوی در ایران،  «جاده مخصوص» خواهد بود، به نحوی که قرار است نمایندگان رنو و پژو و همچنین قطعه‌سازانی مانند کنتیننتال و میشلن، از ایران خودرو و سایپا بازدید کنند. دیدار با وزیر «صنعت، معدن و تجارت» نیز دیگر برنامه مهم فرانسوی‌ها در ایران خواهد بود و در کنار آن، نشستی مشترک میان انجمن قطعه‌سازان ایران و فرانسه نیز برگزار خواهد شد.

خودروسازان و قطعه‌سازان فرانسوی به ایران می آیند؟

هرچند هنوز مشخص نیست نمایندگان رنو و پژو با مدیران عامل خودروسازان ایران نیز دیدار دارند یا نه، اما آنچه مسلم است اینکه حضور آنها در «جاده مخصوص» به معنای از سرگیری روابط خودروسازی ایران و فرانسه خواهد بود.
رنو و پژو دو میهمان معروف خودروسازی و بازار ایران به شمار می‌روند که هر دو آنها به‌دلیل تحریم‌های بین‌المللی مجبور به ترک ایران شدند و حالا که تحریم‌ها کنار رفته‌اند، قصد بازگشت دارند. در این بین، البته رنویی‌ها ظاهرا شوق بیشتری نسبت به پژو دارند و شاید دلیل آن، سرمایه‌گذاری وسیع‌شان در «جاده مخصوص» باشد؛ هر چند پژو نیز بدش نمی‌آید بار دیگر در بازار ایران حضور يابد. از آن سو قطعه‌سازان ایران و فرانسه که از قدیم ارتباط خوبی با یکدیگر داشته‌اند، قصد استحکام این ارتباط را پس از لغو تحریم‌ها دارند و حضور بزرگانی چون «کنتیننتال» و «میشلین» در ایران می‌تواند، دلیلی بر تایید این موضوع باشد.
باید دید نتیجه دیدار هیات فرانسوی و خودروسازان و قطعه‌سازان این کشور، چه تاثیری در آینده «جاده مخصوص» خواهد داشت و آیا فصل جدیدي در صنعت خودرو ایران با این شرکای قدیمی، رقم خواهد خورد؟

همچنین ببینید

کاهش نرخ سود بانکی و پایین آمدن تورم باعث رونق می شود؟

نرخ سود بالا تنها علت بروز تنگنای مالی نیست «اگر در بلندمدت نرخ تورم نقطه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً پاسخ معادله زیر را واردکنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.