خانه / خبر / خودروسازان ۲۰ کشور به ایران می‌آیند

خودروسازان ۲۰ کشور به ایران می‌آیند

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه در همایش صنعت خودرو ایران بیش از ۲۰ کشور جهان حضور خواهند داشت، گفت: تمام تلاش ها برای این است تا همکاری های آتی خودروسازان ایرانی با شرکت های خارجی کاملا هوشمندانه و با تکیه بر ظرفیت های موجود و ویژه ایران دنبال شود.

خودروسازان ۲۰ کشور به ایران می‌آیند

ایران بها – احمد دوست‌حسینی قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه آغاز به کار نمایشگاه بین المللی قطعات، لوازم و مجموعه های خودرو در جمع خبرنگاران، جزئیات برنامه های جمهوری اسلامی ایران در همکاری با خودروسازان مطرح خارجی را تشریح کرد و گفت: در نخستین همایش بین المللی صنعت خودرو ایران مناسبات همکاری شرکت های طرف قرارداد با خودروسازان و قطعه سازان داخلی روزآمد خواهد شد.قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه در همایش صنعت خودرو ایران بیش از ۲۰ کشور جهان حضور خواهند داشت، تصریح کرد: تمام تلاش ها برای این است تا همکاری های آتی خودروسازان ایرانی با شرکت های خارجی کاملا هوشمندانه و با تکیه بر ظرفیت های موجود و ویژه ایران دنبال شود.

وی با بیان اینکه ایران از ظرفیت های بسیار بالایی در بازار داخلی و منطقه خاورمیانه برخوردار است، تصریح کرد: تلاش خواهیم کرد تا با همکاری خودروسازان مطرح دنیا، محصولات جدید و همچنین تکنولوژی روز دنیا به صنعت خودرو و قطعه سازی تزریق شود.

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت یکی از مهمترین برنامه های همایش صنعت خودرو ایران پس از روزآمد کردن برنامه های شرکت های خودروسازی و قطعه سازی خارجی طرف قرارداد با شرکت های داخلی را برنامه ریزی برای تولید خودروهای مشترک و قابل عرضه در سراسر جهان اعلام کرد.

وی با توجه به توافق هسته ای ایران، برگزاری نخستین همایش بین المللی صنعت خودرو ایران را نقطه عطفی برای صنعت خودروسازی و قطعه سازی کشور در شرایط فعلی دانست و متذکر شد: با توجه به شرایط بوجود آمده و پتانسیل موجود کشور امیدواریم که ظرف ۴ تا ۵ سال آینده به یکی از تولیدکنندگان مطرح در بازار خودروسازی و قطعه سازی جهان تبدیل شویم.

دوست حسینی، از برنامه ریزی این وزارت خانه برای حرکت صنعت خودروسازی کشور به سمت تولید محصولات جدید و مورد تقاضای مصرف کنندگان داخلی و خارجی خبر داد و اضافه کرد: باید ضمن تعریف همکاری های مشترک با خودروسازان و قطعه سازان مطرح جهان، شرایط تولید محصولات قابل عرضه در بازار رقابتی ایجاد شود.

وی همچنین از کیفیت، ایمنی و رقابتی بودن قیمت تولیدات صنعت خودروسازی به عنوان فاکتورهای مهم برای بقاء و ارتقای این صنعت نام برد.

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت، در پایان و در پاسخ به اینکه آیا بستر لازم برای حضور خودروسازان جهانی در بازار ایران پیش بینی شده است؟ خاطرنشان کرد: وجود بستر مناسب، لازمه سرمایه گذاری های خارجی است البته باید بگویم که ابتدا باید بسترهای مناسب برای سرمایه گذاران داخلی نظیر تسهیل قوانین و مقررات سرمایه گذاری، بیمه و مالیات، بازگشت سرمایه گذاری، ثبات نرخ ارز و برقراری تبادلات بانکی داخلی وخارجی مهیا و ایجاد شده باشد تا پس از شاهد ثبت قراردادهای مشترک با شرکت های خارجی باشیم.

به گفته وی، همایش بين المللي صنعت خودرو ايران نهم آذرماه سال جاري مطابق با ۳۰ نوامبر ۲۰۱۳ در مرکز همايش هاي بين المللي برج ميلاد تهران برپا خواهد شد و تاکنون حضور هيأت هايي از کشورهاي فرانسه، ژاپن، آلمان، ايتاليا، ترکيه، انگليس، چين، هندوستان، جمهوري چک، کره جنوبي، اسپانيا، مصر، سوئيس، دانمارک قطعي شده است.

همچنین ببینید

کاهش نرخ سود بانکی و پایین آمدن تورم باعث رونق می شود؟

نرخ سود بالا تنها علت بروز تنگنای مالی نیست «اگر در بلندمدت نرخ تورم نقطه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً پاسخ معادله زیر را واردکنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.