خانه / پیش بینی / خودروهای کُره‌ای و اروپایی دوباره به ایران وارد می شوند؟

خودروهای کُره‌ای و اروپایی دوباره به ایران وارد می شوند؟

ایران بها – یک کارشناس صنعت خودرو با طرح پیشنهاد طبقه‌بندی تعرفه واردات خودرو گفت: خودروهای وارداتی با برند کُره‌ای و اروپایی طی ۶ تا ۸ ماه آینده به طور رسمی به بازار ایران برمی‌گردن

فربد زاوه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود شرایط بازار خودرو در سال ۲۰۱۵ به وضعیت عادی برسد، اظهار داشت: با توجه به لغو تحریم‌ها، واردات خودرو با برندهای کُره‌ای تا ۶ ماه آینده به طور رسمی به کشور تسهیل خواهد شد و خودروهای اروپایی نیز طی ۸ تا ۱۰ ماه آینده به طور رسمی به بازار ایران برمی‌گردند.

خودروهای کُره‌ای و اروپایی دوباره به ایران وارد می شوند؟

ایران بها - خودروهای کُره‌ای و اروپایی دوباره به ایران وارد می شوند؟ پیشنهاد طبقه‌بندی تعرفه وارداتوی در مورد قیمت خودروهای وارداتی با رونق گرفتن واردات این محصول نیز گفت: قیمت این خودروها کاهش نخواهد یافت، بلکه عوارض حاصل از آن و درآمد دولت رشد می‌یابد.

این کارشناس بازار خودرو افزود: در حال حاضر شرکت‌های واردکننده از استانداردهای شرکت مادر فاصله زیادی گرفته‌اند و طی دو، سه سال اخیر مشکل زیادی در زمینه تأمین قطعه وجود داشته است که برای حل آن باید سرمایه‌گذاری زیادی صورت گیرد.

به گفته وی، شرکت‌های واردکننده هزینه این کار را در قیمت مصرف‌کننده لحاظ خواهند کرد و در نتیجه به جز نوسان ۵ درصدی قیمت، کاهش قیمت خودرو را شاهد نخواهیم بود.

زاوه در مورد بحث‌های مطرح شده در خصوص تعرفه واردات خودرو نیز گفت: پیشنهاد ما این است که برای خودروهای با حجم موتور ۱۵۰۰ سی‌سی تعرفه ۴۰ تا ۵۰ درصد، برای خودروهای با حجم موتور ۱۵۰۰ تا ۳۰۰۰ سی‌سی تعرفه ۷۵ تا ۹۰ درصد و برای حجم موتور بالای ۳۰۰۰ سی‌سی تعرفه ۹۰ تا ۱۲۰ درصد اعمال شود.

وی تأکید کرد: برای بهبود وضعیت آلودگی هوا نیز باید ضریب مصرف سوخت در واردات خودروها مدنظر قرار گیرد و برای واردات خودروهای کم‌مصرف و هیبریدی، تخفیف در عوارض واردات لحاظ شود.

به گفته این کارشناس خودرو، از این طریق واردات خودروهای با تکنولوژی پایین و پرمصرف کُره‌ای کاهش خواهد یافت.

همچنین ببینید

کاهش نرخ سود بانکی و پایین آمدن تورم باعث رونق می شود؟

نرخ سود بالا تنها علت بروز تنگنای مالی نیست «اگر در بلندمدت نرخ تورم نقطه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً پاسخ معادله زیر را واردکنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.