پیج اینستاگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال سروش عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال تلگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادی
خانه / نفت / درِ چاه‌های نفت را ببندید

درِ چاه‌های نفت را ببندید

نماینده مردم تهران تاکید کرد: چرا نفتی که خودتان می‌گویید هزینه استخراجش را هم تامین نمی‌کند می‌فروشید؟ ببندید در این چاه را! والله می‌شود زندگی مردم را از راه‌هایی غیر از این نیز تامین کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مهدی کوچک‌زاده در حاشیه یک تذکر آیین‌نامه‌ای با بیان اینکه قصد دارد خواهشی را از هیات رئیسه مطرح کند، گفت: از امروز مجلس برای ۱۰ روز جهت سرکشی به حوزه‌های انتخابیه تعطیل می‌شود اما همه ما شاهدیم قیمت نفت با هم‌دستی آل صهیون (دولت عربستان سعودی) و آمریکا به حدی رسیده که حتی جبران هزینه استخراج آن نیز نمی‌شود.

او اضافه کرد: نکته دوم این است که روز گذشته آقای عراقچی در جلسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی اقرار کرد قانون اخیر کنگره آمریکا نقض فاحش برجام است و این در حالی است که ما به سرعت مشغول انجام وظایفمان در برجام و نابود کردن دستاوردهای هسته‌ای هستیم.

نماینده مردم تهران اعلام کرد: خواهش من این است که هفته آینده جلسه بگذارید و دستور جلسه را بررسی این دو موضوع قرار دهید، آقای ابوترابی والله این مجلس است که باید ریل‌گذاری و مسیر حرکت کشور را مشخص کند اما آقایان هر کاری که می‌خواهند انجام می‌دهند.

کوچک‌زاده تصریح کرد: چرا نفتی که خودتان می‌گویید هزینه استخراجش را هم تامین نمی‌کند می‌فروشید؟ ببندید در این چاه را! والله می‌شود زندگی مردم را از راه‌هایی غیر از این نیز تامین کرد.

عضو جبهه پایداری در مجلس ادامه داد: وقتی آقای عراقچی می‌‌گویند در اجرای برجام نقض فاحش شده، چرا اجرا می‌کنید؟ خواهش من این است که از نمایندگان رای بگیرید یا در صورت پذیرش نمایندگان هفته آینده برای بررسی این دو موضوع تشکیل جلسه بدهید.

در ادامه برخی از نمایندگان به این دلیل که کوچک‌زاده در فرصتی که برای بیان تذکر در اختیار او قرار گرفته بود به مسائلی خارج از دستور جلسه پرداخت، اعتراض کردند و این نماینده مردم تهران اصرار داشت که هنوز تذکر خود را مطرح نکرده و باید به صحبت‌هایش ادامه دهد.

کوچک‌زاده با استناد به ماده ۵۵ آیین نامه داخلی مجلس اعلام کرد: من پیش از این دو بار دیگر در این خصوص تذکر داده بودم و سوالم این است که چرا این ماده اجرا نمی‌شود، آقای ابوترابی رسیدگی به عملکرد بودجه سالیانه مجلس و ارائه گزارش آن حداکثر تا پایان شهریورماه سال بعد از وظایف کمیسیون برنامه و بودجه مجلس است و هیات رئیسه بر عملکرد این کمیسیون نظارت می‌کند که گزارش آن جهت اطلاع به نمایندگان چاپ می‌شود اما هیچگاه در ۸ الی ۱۰ سال گذشته این اتفاق نیفتاده و امسال نیز در حالی که ۳ ماه از پایان شهریور می‌گذرد این مهم انجام نگرفت.

او ادامه داد: آقای ابوترابی فرد، سوال من این است که وقتی قرار نیست این قانون اجرایی شود چرا آن را نوشته‌اید. چرا به این قانون عمل نمی‌کنید چرا گزارش بودجه مجلس را در اختیار نمایندگان قرار نمی‌دهید؟!

در ادامه حجت الاسلام محمدحسن ابوترابی‌فرد که برای ساعاتی ریاست نشست علنی امروز را برعهده داشت در پاسخ به تذکر نماینده مردم تهران اعلام کرد: بنده همین جا از آقای تاجگردون به عنوان رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس می‌خواهم اگر در این لحظه در صحن حضور دارند همین الان توضیح بدهند و اگر در این لحظه خارج از صحن هستند، تا پایان جلسه امروز درباره این گزارش توضیح بدهند و بگویند چه اقدامی در این‌ خصوص انجام گرفته و چه کارهایی باید انجام شود.

همچنین ببینید

قیمت جهانی نفت دوباره کاهش یافت

قیمت جهانی نفت در بازار معاملات آتی روز دوشنبه با بیش از ۲ درصد کاهش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *