پیج اینستاگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال سروش عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال تلگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادی
خانه / آخرین قیمت / دلایل افزایش نرخ ارز در بازار آزاد چیست؟

دلایل افزایش نرخ ارز در بازار آزاد چیست؟

رئیس انجمن سکه و صراف استان تهران با اشاره به ۵ دلیل افزایش نرخ ارز در روزهای اخیر، گفت: افزایش تقاضای ارز به دلیل خوش‌بینی فعالان اقتصادی نسبت به اجرای توافقات و رفع تحریم‌ها یکی از دلایل رشد نرخ ارز در این روزها بوده است. عباس مسعودی با اشاره به افزایش نرخ ارز در بازار اظهارداشت: ۵ دلیل برای افزایش نرخ ارز در روزهای اخیر و امروز وجود دارد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، وی افزود: خوش‌بینی فعالان اقتصادی نسبت به اجرای توافقات و رفع تحریم‌ها موجب افزایش تقاضا در بازار ارز شده است. رئیس انجمن سکه و صراف تهران تصریح کرد: افزایش تقاضا، کاهش منابع قابل عرضه به بازار از سوی دولت، افزایش نرخ ارز تنظیم بازار دولت، جلسه هفته گذشته شورای پول و اعتبار برای تجدید نظر در نرخ سود و تهدید بانک مرکزی به پلمپ ۵۰ صرافی از جمله دلایل افزایش نرخ ارز در روزهای اخیر است.

مسعودی ادامه داد: صرافی‌هایی که واحد صنفی خود را در معرض پلمپ شدن می‌بینند، در حال تبدیل دارایی‌های خود به ارز (به ویژه درهم و دلار) هستند و این موجب افزایش تقاضا در بازار و رشد نرخ ارز شده است.

دلار هم‌اکنون در بازار تهران حدود ۳۵۹۵ تومان معامله می‌شود، بهای درهم هم که تا هزار تومان افزایش یافته بود اندکی کاهش یافته است.

آخرین افزایش کاهش قیمت دلار سکه طلا
آخرین افزایش کاهش قیمت دلار سکه طلا

همچنین ببینید

جدول قیمت سکه و ارز روز چهارشنبه ۷ بهمن ۹۴

جدول قیمت انواع سکه و ارز در بازار روز چهارشنبه منتشر شد. به گزارش خبرنگار مهر، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *