خانه / پیش بینی / دلیل عدم افزایش قیمت مسکن را می دانید؟!

دلیل عدم افزایش قیمت مسکن را می دانید؟!

اغلب بنگاهداران املاک در مناطق مختلف تهران معتقدند اگر بازار معاملات مسکن در دو، سه ماه باقیمانده به شروع سال نو با رونق رو‌به‌رو شود، بعید به نظر می‌رسد که به علت ورود خریداران به بازار، قیمت‌ها با افزایش مواجه شوند.

دلیل عدم افزایش قیمت مسکن را می دانید؟!

ایران بها – این دسته از فعالان بازار مسکن برای توجیه پیش‌بینی خود به «دنیای اقتصاد» گفتند: در حال حاضر چند ماهی است که بازار معاملات مسکن به طور کلی راکد است؛ حتی خریداران برای پرس و جوی قیمت به بازار مراجعه نمی‌کنند چه برسد برای خرید. حال اگر قرار باشد به دلیل نزدیکی به شب عید، عده‌ای از متقاضیان اقدام به خرید کنند، عاقلانه است که فروشنده‌ها قیمت‌ها را افزایش ندهند؛ زیرا با این کار فرصت فروش واحدشان را از دست خواهند داد.
ساخت کلید برای حل معضل مسکن
یکی از مشاوران املاک در شرق تهران درباره چگونگی حل مشکل مسکن به «دنیای اقتصاد» گفت: بنده معتقدم که یک کلید ساز باید برای رفع رکود از بازار مسکن، کلید کارسازی بسازد!
وی در ادامه افزود: به هر حال همه بنگاهداران املاک امیدوارند تا بعد از ماه صفر (نیمه دی)، بازار خرید و فروش و معاملات مسکن با استقبال خریداران مواجه شود.
روزی طلب درباره میزان افت قیمت‌ها در بازار مسکن در خیابان پیروزی اظهار کرد: اکثر فروشنده‌ها طی یک ماه گذشته واحدهای خود را متری یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به دلیل نبود متقاضی کاهش داده‌اند.
این مشاور املاک قیمت پیشنهادی کنونی هر متر مربع واحدهای مسکونی نوساز در بلوار ابوذر را بین ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تا ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان از سوی مالکان اعلام کرد.
هنوز قیمت‌های پیشنهادی با قیمت‌های واقعی فاصله دارند
از سوی دیگر بنگاهدار دیگری در غرب تهران در رابطه با وضعیت فعلی بازار مسکن در بلوار همیلا عنوان کرد: با وجود کاهش قیمت‌هایی که طی چند وقت اخیر در بازار مسکن روی داده، همچنان بازار معاملات راکد است.
وی افزود: حتی شنیده‌ها از سوی مسوولان مسکن حاکی از کاهش ۲۵ درصدی قیمت مسکن تا پایان سال جاری است.
این مشاور املاک، کاهش ۲۵ درصدی قیمت مسکن را برای ۳ ماه آینده پیش‌بینی نمی‌کند؛ اما معتقد است که قیمت‌های پیشنهادی فروشنده‌ها با قیمت‌های واقعی فاصله دارند.

همچنین ببینید

دنیای اقتصاد: فروشنده‌هاملک خود را با قیمت مناسب روانه بازار کرده‌اند

?توصیه مشاوران املاک به خریداران ✅مطابق با آمار بانک مرکزی بیشترین سهم از معاملات انجام‌شده …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً پاسخ معادله زیر را واردکنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.