خانه / بین الملل / دولت آمریکا در آستانه تعطیلی

دولت آمریکا در آستانه تعطیلی

ساعات باقی مانده تا پایان مهلت کنگره برای نجات دولت فدرال آمریکا از تعطیلی اجباری به سرعت رو به پایان است، اما با این وجود مجلس نمایندگان و سنا تصمیمی برای کوتاه آمدن از خواسته های خود در مورد بودجه جدید ندارند.

دولت آمریکا در آستانه تعطیلی

ایران بها - دولت آمریکا در آستانه تعطیلی به گزارش خبرگزاری مهر، اگر تا نیمه شب دوشنبه (امشب) کنگره آمریکا بودجه جدید این کشور را تصویب نکند دولت این کشور به اجبار تعطیل می شود.

ایران بها – روز یکشنبه مجلس نمایندگان آمریکا که اکثریت آن در اختیار جمهوریخواهان است بودجه را به شرط تعلیق یک ساله طرح خدمات درمانی مورد نظر باراک اوباما تصویب کرده بود، اما گویا دموکرات ها (هم حزبی های اوباما) با این امر موافق نیستند.

به نوشته رویترز قرار است در جلسه امروز سنا که اکثریت آن را دموکرات ها در دست دارند، سناتورها بر روی دو بند از مصوبه دیروز مجلس نمایندگان بحث کنند و سپس نتیجه را برای رای گیری مجدد به مجلس نمایندگان ارجاع خواهند داد.

این دو بند عبارت است از تعویق یک ساله طرح خدمات درمانی اوباما و اعمال مالیات بر دستگاه های پزشکی برای جبران هزینه های خدمات درمانی.

دوئل مجلس نمایندگان و سنا در آستانه خانه نشین شدن اوباما

ایران بها - دولت آمریکا در آستانه تعطیلیدر حالی که جمهوریخواهان حاضر نیستند از مصوبه روز گذشته خود کوتاه بیایند به نظر می رسد که دولت آمریکا اولین تعطیلی خود را در ۱۷ سال اخیر تجربه خواهد کرد. البته در مصوبه روز گذشته مجلس نمایندگان اعلام شده بود که در صورت تعطیلی دولت هزینه های ارتش و نیروهای دفاعی آمریکا تامین می شود.

دلیل مخالفت جمهوریخواهان با طرح خدمات درمانی اوباما آن است که معتقدند، دموکرات ها این طرح را برای کسب حمایت اقشار متوسط و فقیر جامعه آمریکا مطرح کرده اند تا بدین وسیله در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ موفق شوند.

به نظر می رسد بر اساس طرح مورد نظر اوباما و در صورت تصویب آن در کنگره، اغلب مردم آمریکا از خدمات بیمه درمانی مورد نظر وی بهره مند خواهند شد، اما جمهوریخواهان نظر دیگری در این رابطه دارند.

چه بخش های به تعطیلات اجباری می روند؟

در صورت تعطیل شدن دولت بخش هایی از دولت تعطیل شده و بخش های دیگر همچنان به فعالیت خود ادامه می دهند.

نهادهایی که از این تعطیلی ضربه خواهند خورد، بخش های گردشگری و ارتش آمریکا هستند به طوریکه تمام پارک های ملی و محل های گردشگری در ایالات متحده تعطیل می شوند.

در مورد ارتش نیز تمام یک میلیون و ۴۰۰ هزار نیروی فعال در پست های خود حضور خواهند داشت، اما از پرداخت حقوق به آنها خبری نخواهد بود هر چند که در مصوبه دیروز اعلام شده هزینه های دفاعی تامین می شود اما اینکه آیا حقوق نظامیان نیز پرداخت خواهد شد سخنی به میان نیامده است.

اما بخش هایی که در صورت تعطیلی دولت همچنان فعال خواهند بود شامل کارمندان کنترل هوایی، وزارت خارجه و ادارات بیمه می شود. دولت آمریکا به آژانس ها و ادارات فدرال این کشور هشدار داده که خود را برای تعطیلی دولت به دلیل نبود بودجه آماده کنند.

همچنین ببینید

استقبال جهانی از اجرایی شدن برجام/ رویدادی تاریخی در دیپلماسی

شخصیت های سیاسی و مقامات کشورهای مختلف از اجرای برجام بعد از نشست مشترک ظریف …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً پاسخ معادله زیر را واردکنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.