پیج اینستاگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال سروش عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال تلگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادی
خانه / بازار / ذخیره‌سازی بنزین توسط مردم در منازل!

ذخیره‌سازی بنزین توسط مردم در منازل!

ایران بها – مصرف بنزین دوباره ۱۰۰ تایی شد – همزمان با اوج گیری متوسط مصرف روزانه بنزین ایران به ۱۰۰ میلیون لیتر، رئیس انجمن جایگاهداران سوخت نسبت به ذخیره سازی بنزین در منازل مردم هشدار داد و اعلام کرد: امکان عرضه بنزین با قیمت لیتری بیش از ۹۹۹ تومان در جایگاه‌های سوخت کشور وجود ندارد.

به گزارش خبرنگار مهر، در آستانه اجرایی نهایی فاز دوم قانون هدفمندی یارانه‌ها و تعیین قیمت های جدید بنزین، گازوئیل و سی.ان.جی مراجعه مردم به جایگاه‌های سوخت افزایش یافته است.

آمارهای رسمی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران هم مهر تائیدی برای افزایش مراجعه مردم به پمپ بنزین‌ها زده است به طوری‌که هفته جای برای چندمین بار در طول سال جدید متوسط مصرف این فرآورده استراتژیک نفتی بار دیگر سه رقمی شده است.

ایران بها ماموریت‌های جدید بنزینی دولتX طرح جدید کاهش یا حذف سهمیه‌های بنزینX سهمیه بنزین نیمه یارانه ایX افزایش قیمت بنزینX دولت بنزین را چقدر گران می کند؟X دولت یازدهم قیمت بنزین را چقدر گران می‌کندX وزارت نفت افزایش قیمت بنزین را کلید زدX بنزین چقدر گران می شود ؟X بنزین چقدر گران خواهد شد؟ سال آینده سال گرانی ؟X حذف سهمیه های بنزین 400 تومانی ؟X قیمت بنزین زیاد می شود یا نهX عرضه تک نرخی بنزین در جایگاه هاX سال آینده قیمت بنزین به احتمال زیادX قیمت بنزین قرار است چقدر شود ؟X افزایش قیمت بنزین چقدر خواهد بودX افزایش قیمت بنزین تا پایان سالX جنبه روانی افزایش قیمت بنزینX افزایش قیمت بنزین در سال 93X قیمت بنزین آزادX قیمت بنزین آزاد در ایرانX قیمت بنزینX قیمت بنزین در سال 93X قیمت بنزین 93X قیمت بنزین در بودجه 93 گزارش رسمی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی نشان می دهد شنبه ۳۰ فروردین ماه متوسط مصرف بنزین معمولی به بیش از ۸۰ میلیون لیتر و متوسط مصرف این محصول پرطرفدار نفتی روز یکشنبه ۳۱ فروردین ماه به بیش از ۹۴ میلیون لیتر رسیده که با احتساب مصرف بنزین سوپر مصرف کل کشور بار دیگر سه رقمی خواهد شد.

این در حالی است که متوسط مصرف بنزین کشور (بنزین سوپر و بنزین معمولی) هفته گذشته حدود ۷۵ میلیون لیتر در روز بوده است که به یک باره در طول ۴۸ ساعت حدود ۲۵ تا ۳۰ میلیون لیتر دیگر به مصرف این فرآورده نفتی افزوده شده است.

از سوی دیگر بنا بر اعلام ستاد مدیریت و حمل و نقل و سوخت کشور تا اطلاع ثانوی مردم می توانند بنزین را با قیمت ۴۰۰ تومانی ذخیره کارت ها و یا کارت جایگاه داران با قیمت آزاد ۷۰۰ تومانی خریداری کنند.

ذخیره سازی بنزین توسط مردم در منازل

بیژن حاج محمدرضا رئیس انجمن جایگاهداران سوخت سراسر کشور با اشاره به افزایش فروش بنزین آزاد ۷۰۰ تومانی در روزهای شنبه و یکشنبه هفته جاری، گفت: حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد فروش بنزین جایگاه ها با قیمت آزاد و با استفاده از کارت جایگاهداران انجام گرفته است.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه در طول ۴۸ ساعت گذشته میزان تراکم و فروش بنزین در جایگاه های سوخت حاشیه کلانشهرهای کشور به ویژه تهران به مراتب بیش از حاشیه شهرها بوده است، تصریح کرد: در طول چند روز گذشته مردم با تخلیه بنزین در بشکه، بطری‌های آب معدنی و سایر ظروف بارها برای خرید بنزین آزاد به جایگاه ها مراجعه می کنند.

وی با اعلام اینکه یکی از دلایل شکل گیری صف در پمپ بنزین‌های حاشیه تهران و سایر کلانشهرها ذخیره سازی بنزین توسط مردم در منازل است، بیان کرد: هر خودرو پس از پر کردن باک خودرو بلافاصله آن را تخلیه کرده و بار دیگر به جایگاه برای سوخت گیری با استفاده از کارت آزاد جایگاه داران مراجعه می‌کند.

رئیس انجمن جایگاهداران سوخت سراسر کشور با بیان اینکه اما در شمال و هسته مرکزی شهر تهران شاهد این معظل نیستیم، بیان کرد: اما این موضوع در حاشیه کلانشهرها به ویژه تهران افزایش یافته است.

ایران بها ماموریت‌های جدید بنزینی دولتX طرح جدید کاهش یا حذف سهمیه‌های بنزینX سهمیه بنزین نیمه یارانه ایX افزایش قیمت بنزینX دولت بنزین را چقدر گران می کند؟X دولت یازدهم قیمت بنزین را چقدر گران می‌کندX وزارت نفت افزایش قیمت بنزین را کلید زدX بنزین چقدر گران می شود ؟X بنزین چقدر گران خواهد شد؟ سال آینده سال گرانی ؟X حذف سهمیه های بنزین 400 تومانی ؟X قیمت بنزین زیاد می شود یا نهX عرضه تک نرخی بنزین در جایگاه هاX سال آینده قیمت بنزین به احتمال زیادX قیمت بنزین قرار است چقدر شود ؟X افزایش قیمت بنزین چقدر خواهد بودX افزایش قیمت بنزین تا پایان سالX جنبه روانی افزایش قیمت بنزینX افزایش قیمت بنزین در سال 93X قیمت بنزین آزادX قیمت بنزین آزاد در ایرانX قیمت بنزینX قیمت بنزین در سال 93X قیمت بنزین 93X قیمت بنزین در بودجه 93

مشکل جدید عرضه بنزین ۱۰۰۰ تومانی

حاج محمدرضا در ادامه با اعلام اینکه در حال حاضر تمامی جایگاه های سوخت برای عرضه بنزین و گازوئیل با قیمت های جدید آماده هستند، گفت: اما یکی از مشکلات آن است که در صورتی که بنزین به بیش از ۹۹۹ تومان افزایش یابد امکان نمایش قیمت های جدید در تلمبه وجود ندارد.

وی با یادآوری اینکه در نمایشگر تلمبه جایگاه ها تنها برای چهار صفر خانه تعریف شده است، تبیین کرد: از این رو امکان نمایش قیمت بنزین بیش از ۹۹۹ تومان فراهم نیست و شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی هم تاکنون اقدامی برای حل این مشکل نکرده است.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه مسئولان شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی خواستار نصب مقوا به جای نمایشگر دیجیتالی در جایگاه‌های سوخت هستند، خاطرنشان کرد: جایگاه‌های سوخت از ۲۷ بهمن ماه سال گذشته تاکنون در چندین مرحله برای عرضه بنزین با قیمت جدید در حالت آماده باش قرار گرفته اند.

همچنین ببینید

تورم افزایشی شد ، گرانی های بیشتر در راه است؟

نگاهی به آمارهای تورم تولید کننده در پایان سال ۹۶ نشان میدهد، با افزایش این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *