پیج اینستاگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال سروش عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال تلگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادی
خانه / تحلیل اقتصادی / رابطه با آمریکا نمی تواند برای دراز مدت قطع باشد

رابطه با آمریکا نمی تواند برای دراز مدت قطع باشد

رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین با بیان اینکه چین و روسیه به دنبال منافع خود هستند، گفت: رابطه با آمریکا نمی تواند برای دراز مدت قطع باشد.

ایران بها – اسدالله عسگراولادی در گفتگو با خبرنگار مهر در دماوند اظهار داشت: روابط با روس و چین را زمانی شروع کردیم که ناچار بودیم و نمی توانستیم اخم غربی ها تحمل کنیم؛ ما با مشاهده لبخند آنها و اخم غربی ها ناچار آن لبخند را پذیرفتیم، حال آنکه می دانستیم آنها با آن لبخند در دراز مدت به دنبال منفعت خود هستند.

رابطه با آمریکا نمی تواند برای دراز مدت قطع باشد

ایران بها - رابطه با آمریکا نمی تواند برای دراز مدت قطع باشد - چین و روسیه دنبال منافع خود هستند وی ادامه داد: این همسایه شمالی طی دو قرن گذشته منفعت خود را خواسته و به فکر ما نیست، اما در شرایط بین المللی خاص لبخند آنها را پذیرا شدیم و شرایط چین نیز به همین صورت است.

این مسئول اضافه کرد: چند روز پیش از این، من به اتفاق رئیس مجلس شورای اسلامی به چین سفر کرده و با آنها اتمام حجت کردیم که همانگونه که ما لبخند شما را در قبال اخم غربی ها پذیرفتیم، ممکن است این شرایط برگردد.

چین و روسیه دنبال منافع خود هستند

عسگراولادی تصریح کرد: ما صراحتاَ به آنها گفتیم که اگر آنها با لبخند نزد ما آمدند شما باید کاری کنید که با لبخند او، لبخند تو را پس ندهیم؛ خرید و فروش و تجارت در طوفان های سیاسی زود به هوا می رود و ما دیگر خریدار کالاهای شما نیستیم؛ اما اگر سرمایه گذاری صورت گیرد این شیوه از رابطه اقتصادی حتی در سونامی های اقتصادی نیز باقی می ماند.

رابطه با آمریکا نمی تواند برای دراز مدت قطع باشد

رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین با بیان اینکه رابطه با آمریکا نمی تواند برای دراز مدت قطع باشد، افزود: ما با غرب شامل اروپا و آمریکا هم نمی توانیم برای مدت زمان طولانی قطع رابطه کنیم چراکه امام راحل(ره) نیز می فرمودند که “تا قیامت نمی توانیم با اینها قطع باشیم، یک روز اینها باید بفهمند که ما حق داریم و این حق را بشناسند و با آنها شروع کنیم”.

وی ادامه داد: امروز زمانی است که می توان با تدبیر این دولت و حمایتی که رهبری دارند به سوی نوعی تعامل که در آن ارزش های نظام مقدس اسلامی در درجه حفظ شود، برویم؛ با حفظ ارزش های نظام مقدس اسلامی در درجه نخست ان شاء الله به سوی تعاملی سازنده پیش می رویم.

نیاز به زمان برای رفع افراطی های داخلی و خارجی

این مسئول با خوب خواندن روند مذاکرات خاطرنشان کرد: روند مذاکرات خوب است، بالاخره در همان روز اول که نمی توان بله را گفت؛ بله گفتن یک عروس خانم هم چند بار رفت و آمد دارد.

عسگراولادی ادامه داد: یک سری تندروها در ایران و یک سری از افراطی های صهیونیست در آن سو وجود دارند که نمی توان به این زودی ها از امثال اسرائیل خلاص شد و باید برای رفع کامل موانع زمان صرف کرد.

همچنین ببینید

نرخ ارز به سمت بالا تک نرخی می شود؟

یک اقتصاددان معتقد است: در حال حاضر یکی از بخش‌های مهمی که در کشور باید …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً پاسخ معادله زیر را واردکنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.