پیج اینستاگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال سروش عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال تلگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادی
خانه / تحلیل اقتصادی / رشد اقتصادی کشور منفی است ؟

رشد اقتصادی کشور منفی است ؟

وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی با بیان اینکه درآمد های ارزی در طی سال های گذشته و در تاریخ این کشور بی نظیر بوده است گفت: با این وجود رشد اقتصادی کشور منفی است.

با وجود درآمد های ارزی هنگفت

رشد اقتصادی کشور منفی است

ایران بها - نمی توان اشتغالی در کشور ایجاد کرد, نرخ بیکاری در این استان, وزیر کار تعاون و رفاه اجتماعی, بازارچه میلک در شهرستان زابل, تامین امنیت و معیشت مردم, صادرات و واردات کشور, ساماندهی مشاغل خانگی و تعاونی ها, زیر ساخت های سیستان و بلوچستان آماده نیست به گزارش خبرگزاری مهر در زاهدان، علی ربیعی روز جمعه در پایان سفر سه روزه خود به سیستان و بلوچستان در جمع خبرنگاران و اصحاب مطبوعات اظهار داشت: از کودکی یادم نمی آید که سیب کشور شیلی یا انگور مصری در ایران خورده باشیم اما در طی سال های گذشته پول نفت تبدیل به میوه های خارجی و کالاهای وارداتی شد و بر سر سفره مردم قرار گرفت.

پول نفت با واردات میوه های خارجی بر سر سفره مردم آمد

وی با اشاره به اینکه رشد منفی اقتصاد و تورم را نمی توان تنها به تحریم ها ارتباط داد بیان داشت: بخش اعظمی از مشکلات فعلی در اقتصاد کشور عدم مدیریت صحیح بر روی درآمد و نحوه هزینه کرد آن است.

وی با بیان اینکه در شرایط موجود تورم و رکود درهم پیچیده شده است ادامه داد: با وجود پشت سر گذاشتن نیمی از سال جدید اما  بخش اعظمی از درآمد های دولت محقق نشده است و لذا تا پایان سال نیز انتظار می رود شرایط به شکل حاضر پیش برود.

ربیعی با تاکید بر اینکه ناچار به اصلاح قانون هستیم گفت: با این بودجه تعیین شده نمی توان اشتغالی در کشور ایجاد کرد.

وزیر کار اضافه کرد: مشکلات و موانع پیش روی تولید و اشتغال در کارگروهی با حضور صاحبنظران اقتصادی در حال بررسی و برنامه ریزی است تا بتوان در طی مدتی کوتاه و ضرب الاجل ۱۰۰ روزه به برخی از مشکلات فائق آمد.

ربیعی با بیان این مطلب که به هیچ وجه از شرایط موجود ناامید نیستیم به خبرنگاران گفت: با امید و تدبر یکی از اصلی ترین وظایف دولت را که حل مشکلات تولید و ایجاد اشتغالزایی در کشور است رفع خواهیم کرد.

زیر ساخت های سیستان و بلوچستان آماده نیست

ایران بها – وزیر کار تعاون و رفاه اجتماعی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: متاسفانه زیر ساخت های سیستان و بلوچستان برای تولید و اشتغازایی آماده نیست و به دلیل عدم سود آوری مناسب  و مقرون به صرفه نبودن تولید لذا بخش خصوصی حاضر به سرمایه گذاری در این منطقه نیست.

ربیعی نرخ بیکاری در این استان را بالای ۳۰ درصد عنوان کرد و گفت: سیستان و بلوچستان در میان استان های دیگر کشور بالاترین نرخ بیکار در بین جمعیت جوان را دارد.

وی با اشارره به ظرفیت بازارچه های مرزی اظهار داشت: بازارچه های مرزی و ظرفیت اشتغال و بکارگیری افراد جویای کار در مرز ها ایده بسیار درستی بود که در ابتدا از بازارچه میلک در شهرستان زابل در کشور آغاز شد.

وی گفت: با استفاده از ظرفیت این بازارچه ها می توان بخشی از صادرات و واردات کشور را تقویت کرد و بر تامین امنیت و معیشت مردم افزود.

وی گفت: خیلی متاسفیم که برای یک گالن سوخت قاچاق برخی از هموطنان ما جان خود را در این استان از دست می دهند.

وزیر کار و تعاون حمایت و ساماندهی مشاغل خانگی و تعاونی ها را راهگشای رفع بیکاری دانست و گفت: در حال حاضر کشور های چین و اندونزی به طور شاخص بخش اعظمی  از صادرات و درآمد های ارزی ناشی از آن را مدیون حمایت از صنایع دستی و مشاغل خانگی هستند.

همچنین ببینید

نرخ ارز به سمت بالا تک نرخی می شود؟

یک اقتصاددان معتقد است: در حال حاضر یکی از بخش‌های مهمی که در کشور باید …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً پاسخ معادله زیر را واردکنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.