پیج اینستاگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال سروش عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال تلگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادی
خانه / مسکن / رشد قیمت مسکن حداکثر همپای تورم

رشد قیمت مسکن حداکثر همپای تورم

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: بخش مسکن در سال جاری رشد قیمتی را تجربه نخواهد کرد و هرگونه تغییر قیمتی در این بخش همگام با تورم عمومی اعلامی توسط بانک مرکزی خواهد بود. معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی – در گفت‌وگو با «ایسنا» اظهار کرد: اطلاعات دریافتی از سامانه ثبت معاملات املاک کشور نشان‌دهنده افت خرید و فروش مسکن طی سال ۹۲ نسبت به سال ۹۱ است.

وی افزود: اواخر سال گذشته با مقاومت قیمت‌ها و همچنین زمزمه‌های اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها، تعویق خرید و هزینه ریسک بالا اتفاق افتاد که نتیجه آن افزایش تعداد مبایعه‌نامه از بهمن سال ۹۲ به اینسو شد که عمدتا ناشی از ورود متقاضیانی بود که خرید خود را به تعویق انداخته بودند.
مظاهریان با بیان اینکه قیمت مسکن هرچند که با پیش‌ فرض‌های گوناگون منجر به پیش‌بینی‌های متنوع می‌شود، تاکید کرد: با این حال به نظر می‌رسد در سال جاری تثبیت قیمت مسکن منتفی باشد، اما این سخن به معنای ورود شوک قیمتی به این بخش نیست بلکه آنچه بیش از سایر گزینه‌ها محتمل به نظر می‌رسد این است که رشد قیمت مسکن در سال ۹۳ حول و حوش تورم عمومی اعلامی توسط بانک مرکزی خواهد بود.
معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه بازار مسکن با عرضه مناسبی مواجه است، تصریح کرد: از سوی دیگر شرایط اقتصاد کلان کشور رو به بهبود است؛ بر این اساس پیش‌بینی می‌شود شاخص‌های بخش مسکن از روند قابل قبولی برخوردار باشند هرچند این سخن به معنای وجود شرایط ایده‌آل در این بخش نیست.

 

همچنین ببینید

معاملات مسکن قفل شد! افزایش قیمت رونق را پس زد

نایب رئیس اول اتحادیه املاک کشور از قفل شدن معاملات مسکن به دلیل قیمت‌های نامتعارف …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً پاسخ معادله زیر را واردکنید * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.