پیج اینستاگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال سروش عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادیکانال تلگرام عالم اقتصاد پیش بینی و تحلیل اخبار اقتصادی
خانه / مسکن / رشد معاملات مسکن, سال ۹۵ قیمت ها می رود؟

رشد معاملات مسکن, سال ۹۵ قیمت ها می رود؟

گروه مسکن: مشاوران املاک در مناطق مختلف شهر تهران از نزدیک شدن بازار مسکن به ایستگاه پایانی رکود و بروز نشانه‌های «پیش رونق» خبر می‌دهند. به گزارش «دنیای اقتصاد» گفته‌های مشاوران املاک از جان گرفتن تدریجی معاملات مسکن طی مدت اخیر در آمار رسمی نیز منعکس شده است. براساس آمار رسمی منتشر شده از سوی دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه وشهرسازی با ورود به نیمه دوم سال کم کم معاملات مسکن آغاز شد. به گونه‌ای که اگرچه براساس آمار سال گذشته، حجم معاملات در تهران، در پاییز ۵ درصد نسبت به تابستان افت کرد؛ اما در پاییز امسال، خرید و فروش آپارتمان به اندازه تابستان انجام شد و ۳۵ هزار معامله خرید مسکن در فصل گذشته توسط بنگاه‌ها در سامانه رهگیری املاک به ثبت رسید که نشان دهنده رشد ۳ و ۴/ ۴ درصدی طی ۲ماه آخر پاییز نسبت به ماه‌های قبل است.

البته نزدیک شدن به ایستگاه پایانی رکود بخش مسکن در حالی است که به گفته مشاوران املاک و آمارهای رسمی نشانه‌هایی از افزایش قیمت خرید و فروش در بازار مشاهده نشده است، طوری که قیمت مسکن در تهران از فروردین ۹۴ تاکنون در سطح میانگین متری ۴ تا ۱/ ۴ میلیون تومان ثابت مانده است. مشاوران املاک در مناطق مختلف شهر با اشاره به رشد تدریجی معاملات در فصل پائیز پیش‌بینی می‌کنند این روند در فصل پایانی سال نیز ادامه داشته باشد. به گفته آنها افزایش رقم وام خرید مسکن بدون سپرده از ۴۵ میلیون به ۷۰ میلیون تومان طی یک ماه اخیر توانسته تا حدودی انگیزه متقاضیان مصرفی خرید مسکن را برای بالفعل کردن تقاضایشان تحریک کند. پیش از این نیز رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران از بروز نشانه‌های پیش رونق در معاملات مسکن پایتخت خبر داده بود. او عنوان کرده بود پیش‌بینی وضعیت اقتصادی کمی دشوار است؛ اما شواهد نشان می‌دهد انتظار افزایش حجم معاملات، دور از انتظار نیست و احتمال رشد حجم معاملات در دی‌ماه ۹۴ وجود دارد.

رشد معاملات مسکن, سال 95 قیمت ها می رود؟
رشد معاملات مسکن, سال ۹۵ قیمت ها می رود؟

همچنین ببینید

معاملات مسکن قفل شد! افزایش قیمت رونق را پس زد

نایب رئیس اول اتحادیه املاک کشور از قفل شدن معاملات مسکن به دلیل قیمت‌های نامتعارف …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *